Това вече е друго! “Канарчетата” ще посрещнат 2017г. с усмивка и по-смели мечти

Отборът на Ботев (Пд) завърши 2016г. със сладка победа!

“Канарчетата” извоюваха важен успех над Пирин (Бл) с 3:2 в срещата от 19-я кръг на Първа лига, която се и яви последна за тима преди коледноновогодишните празници.

Въпреки студеното време, малкото публика на стадиона в кв.Коматево и игровата криза, в която се намират “жълто-черните”, Ботев (Пд) показа друго лице в сравнение това преди няколко дни срещу Нефтохимик с Бургас (4:0) и грабна шестия си успех в шампионата.

Отборът играеше с настроение и бе изключително ефективен пред гола, което с малко сне напрежението, което тегне над треньорския щаб и футболистите през последните няколко седмици.

Голове на Тодор Неделев (21′), Омар Косоко (29′) и Жоао Пауло (58′) подариха красивия успех на “канарчетата”. Голове на Станислав Костов (28′ 91′) до някаква степен върна интригата в срещата, но в крайна сметка пловдивчани бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до трети гол, а в крайна сметка и до трите точки.

След този успех Ботев (Пд) вече е 7-и с актив от 24т., само на три от шестия Дунав. Пирин остава 11-ти с 19т.

Срещата започна с натиск на домакините. В третата минута на двубоя хубав пробив на Крум Стоянов по лявото крило, но футболистът на Ботев е спрян с цената на нарушение от страна на Тони Тасев.

Пет минути по-късно Жоао Пауло потърси Косоко в наказателното поле на Пирин, но пасът на бразилеца бе пресечен от Краси Костов.

Ботев продължи да натиска съперника и в 11-та минута изключителна грешка на Румен Сандев, без малко да доведе до гол. Той опита да върне към вратаря, а Жоао Пауло почти достигна коженото кълбо, но в последния момент вратарят на Пирин успя да изчисти.

В 19-та минута Румен Сандев повали нахлулия в наказателното поле Жоао Пауло, а реферът Георги Давидов посочи бялата точка.

ГООООЛ Тодор Неделев даде преднина на домакините в 21-та минута – 1:0!

Зад топката застана капитанът на “канарчетата” Тодор Неделев, който без напрежение реализира.

ГОООЛ Станислав Костов изравни в 25-та минута – 1:1!

.Меледже Омнебес на два пъти не успя да изчисти добре топката в наказателното поле, а от това най-добре се възползва нападателят на Пирин, който с точен удар направи 1:1.

ГОООЛ Омар Косоко върна преднината на “канарчетата” в 28-та минута – 2:1!

В 44-та минута Серкан Юсеин получава топката около дъгата на наказателното поле и пробва удар, но Красимир Костов лови без проблеми.

Втората част започна с ново положение за гол за Ботев (Пд).

47-та минута Тошко Неделев стреля, но Костов се справи добре и изби. 10 минути по-късно Димитър Благов от Пирин стреля с глава, но над вратата.

ГОООЛ Жоао Пауло покачва резултата за Ботев (Пд) в 58-та минута – 3:1!

Домакините увеличиха преднината си след гол на Жоао Пауло. Крум Стоянов проби по лявото крило и центрира към бразилеца в наказателното поле, който овладя и с премерен удар прати топката зад  Краси Костов. Това е 12-ото попадение за Пауло в шампионата.

ГОООЛ Станислав Костов връща нов гол за гостите в добавеното време на срещата – 3:2!

Димитър Благов намери отлично Станислав Костов в наказателното поле, където нападателят стреля незабавно с левия крак и намали.

Ботев (Пд): Г. Георгиев, Панов, Терзиев, Димитров, Стоянов, Меледже, Косоко (Наско Милев 74′), Неделев (к) (Кристиян Добрев 90′), Милко Георгиев, Серкан (Иван Кирев 80′), Паоло

Пирин (Бл): Кр. Костов, Кощърна, Николов, Сандев, Ничев, Старокин, Попев (Антон Костадинов 75′), Д. Младенов, Траянов (Благов 46′), Тасев (Кирил Грозданов 54′), Ст. Костов.