Ексклузивно! Отвориха офертите за осветлението на Лаута! Заговори се понижаване на категорията на стадиона

Дълго чаканото отваряне на офертите за изграждането на модерно осветление на стадион Локомотив най-после се случи.
Проверка на TribunaPlovdiv.bg показа, че днес в 11:00 часа, от Община Пловдив официално отвориха офертите, като четири компании са изпратили своите официални предложения.
Една от тях – Интерхолд е отстранена и не е допусната до класиране. Други три компании продължават напред, като най-добрата постъпила оферта е с 67 490 евро по-ниска от втората такава. Тя е на Рудин ООД.
Ето и трите предложения подредени по най-ниска цена за изграждане на осветлението:
1. Рудин ООД – 1 363 104,16 евро
2. ЕКОРП ЕООД – 1 430 594,68 евро
3. ДЗЗД ”Домът на Локомотив” – 1 521 093,35
Сега Община Пловдив официално трябва да обяви протокол за класиране и да обяви коя от трите компании ще изгражда модерното осветление на стадион ”Локомотив”, което вече трябваше да бъде реализирано, но бе забавено с над година.
Припомняме, че ДЗЗД ”Домът на Локомотив” спечели поръчката за изграждането на Централната трибуна на стадиона, докато Рудин ООД преди това спечели и вече изгради три от останалите трибуни на съоръжението.
В същото време на ”Лаута” все по-силно се говори за промени по Централната трибуна на стадиона, които могат да доведат до сваляне на категорията на обекта. Първоначално стадионът бе плануван за категория 4+, която позволява провеждането на финали, а сега се обсъждат промени, които ще свалят категорията на стадиона до 4-та категория.












