ФК ЕвроколежФутбол

Евроколеж потегли с победа

Отборът на Евроколеж стартира сезона с победа при гостуването си на Гигант с 1:0. Герой за колежани стана защитникът Георги Бъчваров, който в 85-та минута след центриране на Куртев от корнер с глава опъна мрежата на Саид. Така след равенство и загуба в последните две години в Съединение “синьо-жълтите” постигнаха заслужен успех.

В началото на първата част колежани пропуснаха две възможности за гол чрез Мирослав Караиванов. Първо крилото беше изведен вдясно от Саид, но ударът мина встрани от вратата. След това играчът на колежани пропусна след удар с глава при центриране на Куртев. Домакините отвърнаха с две бързо контри на Димитър Юруков, който на два пъти стреля, но вратарят Георги Иванов отрази ударите. Малко по-късно Кристиян Павлов отблизо намери гредата. Колежани отвърнаха с нова опасност пред Саид. Георги Куртев изведе Георги Бъчваров сам срещу вратарят, защитникът  връхлетя топката на скорост и би в тялото на стража на домакините.

През втората част играта не се промени и двата състава търсеха гола в срещата. В 52 мин гредите на два пъти спасиха вратата на колежани. Свилен Щерев изпълни фаул фронтално срещу Иванов. Топката се отби в стената и защитник на домакините отправи силен удар, а топката срещна напречната греда. От пет метра Благовест Зайцев с глава прати коженото кълбо в левия страничен стълб на Иванов. Малко по-късно Радо Трандафилов беше изведен на скорост от ляво, след като навлезе в наказателното поле отправи удар. Топката срещна гредата на домакините. В 70 мин Никифоров за четвърти път  тресна гредата вдясно на Георги Иванов. В последните минути колежани успяха да вземат трите точки след гол на Георги Бъчваров.

В следващия кръг Евроколеж приема Черноморец Бургас. Срещата е в събота (15-ти август) от 18:00ч.