МарицаФК ЕвроколежФутбол

СНИМКИ: Евроколеж излъга Марица в първи мач от втория полусезон в Югоизточната “В” група

Евроколеж победи Марица с 1:0 в дербито на първия кръг от втория полусезон на Югоизточната “В” група. Срещата можехте да следите само в TribunaPlovdiv.bg. Марица беше без седемте си нови попълнения, които не получиха картотеки за втория полусезон. Повече по темата може да прочетете тук.

“Марица” загуби гостуването си на “Евроколеж” в Оризари с 1:0. Общо 11 човека липсваха в състава на “жълто-сините”. Седем нови футболисти не бяха картотекирани, за което вече бяхте информирани. Двама бяха наказани, а още двама отсъстваха по лични причини. С едва 3-ма резервни полеви играчи, “Марица” изигра един достоен мач, но загуби за пръв път от този съперник, след гол в края на срещата. През първото полувреме играта беше равностойна. Добри положения за гол изпуснаха Николай Ангелов, Стойчо Бебелеков и на два пъти Иван Площаков. Домакините също имаха няколко положения.

1654299_798430896870919_1148650791714699570_n

През второто полувреме “колежани” имаха повече положения и леко преимущество в играта. С течение на мача, някои футболисти отпаднаха физически, което наложи влизането и на тримата резервни футболисти. В 75-та минута Георги Куртев успя да преодолее великолепно представилия се в този мач вратар на “Марица” Стефан Йонов и вкара единствения гол в срещата. Освен с чудесното си представяне Йонов, ще запомни този мач и с това, че той за пръв път изведе маричани с капитанската лента. До края “жълто-сините” опитаха да променят този развой, но не успяха, въпреки че имаха възможност за това.

11044569_798431283537547_3261097005979356722_n

В крайна сметка логичното, с оглед създалата се ситуация се случи и “Марица” загуби въпреки себераздаването на футболистите. Кършиякалии вече заемат пета позиция със своите 28 точки, като в следващият кръг приемат “Спартак”. Пловдивското дерби ще се изграе на стадион “Марица” идната събота от 15 часа. Поради прякото му излъчване от Канал 3 е възможно началният час да претърпи промяна.