Директор на Ботев (Пд) следи играчи в Трета лига

Новият спортен директор на Ботев (Пловдив) Адалберт Зафиров започна усилена работа по селекцията на “канарчетата”. Бившият защитник се появи на стадион “Спартак” във Варна, където изгледа едно от дербитата на Трета лига – Североизточна група.

Става въпрос за двубоя между Спартак 1918 (Варна) и Локомотив (Русе), завършил 3:1 за домакините.

На този етап обаче не е ясно дали някой от ,частниците в мача е направил добро впечатление на Зафиров.

Мирослав Георгиев откри за гостите с удар от около 25 метра в 7-ата минута. След редица пропуски на водения от Енгибар Енгибаров отбор на Спартак все пак се стигна до изравняване в 43-ата минута. При центриране пред вратата на Локо (Русе) Боян Илиев използва разбъркването в наказателното поле и вкара за 1:1.

След почивката варненци стигнаха до пълен обрат в резултата. В 65-ата минута Валентин Веселинов вкара за 2:1 с техничен удар в ъгъла на вратата, пазена от Радосвет Христов. В 88-ата минута резервата Атанас Карачоров бе спънат в наказателното поле и Васко Боев оформи крайното 3:1 за Спартак (Варна) от последвалата дузпа.