Купата вече е мираж, а Локомотив (Пд) продължава да страда…

Локомотив (Пд) отпадна от турнира за Купата на България още на 1/8 финалната фаза…

Тази вечер на Националния стадион “Васил Левски” “смърфовете” загубиха 120-минутния маратон срещу Славия с 1:2 след продължения.

Големият герой за “белите” бе Емил Мартинов, който сложи точка на спора в 118-та минута на срещата. Преди това 120 минути бяха нужни на двата тима, за да се победят, тъй като в редовните 90 минути завършиха 1:1.

Славия откри първа в 35-та минута чрез М‘Ба. В първите 45 минути „смърфовете“ не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на Стергиакис и като цяло бяха изключително безлични и безидейни в предни позиции.

Втората част донесе промяна в подхода и играта на двата тима. Локомотив (Пд) притисна съперника в неговата половина, търсейки гола. Въпреки дузината пропуски пред противниковата врата, изравнителното попадение дойде след час игра, когато точен бе Веселин Марчев. До края на полувремето Локомотив (Пд) бе близо до победата, но няколкото страхотни намеси на стража на „белите“ предотвратиха този сценарий.

Така, след като пред миналата година отпадна от Лудогорец на 1/4 финалите, след загуба с 4:0 на “Лаута”, през този сезон “черно-белите” се разделят с турнира още през есента на 1/8 финал.

Жрежият за 1/4 финалите на надпреварата ще бъде теглен в петък (28.10).

Начало бе спокойно и за двата тима. Гостите се затрудняваха да изнесат топката, но агресивната преса на славистите така и не довеждаше до ефективен резултат в тяхна полза.

В 11-та минута Славия стигна до своя първи шанс за гол. След една скоростна атака на “белите” Стефан Велев получи на границата на наказателното поле и стреля силно, но кълбото мина покрай левия страничен стълб зад Диао.

Едва след 20 минути последва нов шут по посока една от двете врати. Отправи го Галин Иванов от пряк свободен удар, на границата на наказателното поле. Диао обаче внимаваше и изби. При добавката М’Ба опита да реализира, но защитник на “смърфовете” изби в корнер.

ГОООЛ Чикози М’Ба откри за Славия в 35-та минута – 1:0!

След малко повече от половин час Локомотив (Пд) вече изоставаше в резултата. Подаване от корнер на домакините изкара топката пред наказателното поле, където бе капитанът на “белите” Мартинов. Той стреля параболично, но топката се отби в гредата и се върна в краката на М’Ба. Той бе останал сам в полето на гостите. С няколко докосвания си нагласи на удобния десен крак и с премерен удар по земя даде преднина на своя тим.

Първата по-любопитна ситуация през вторите 45 минути отново се откри пред играч на Славия. М’Ба се озова сам в наказателното поле на “смърфовете”. С няколко резки движения той преодоля Мухамед и стреля с левия крак, но топката, за изненада на всички, не уцели вратата и излезе в аут.

ГОООЛ Веселин Марчев изравни за Локомотив (Пд) в 59-та минута – 1:1!

Продължителна атака на “смърфовете”, малко преди да изтече 1 час игрово време, достави топката на Веселин Марчев на метри пред наказателното поле на Славия. Нямаше никой около играча на “черно-белите”. Той си нагласи на по-силния ляв крак и с хубав удар препарира противниковия страж, изравнявайки резултата на Националния стадион.

В 80-та нинута Пауло Серджо стреля от дистанция, но вратарят на домакините изби. Три минути след това действията бяха от другата страна на игрището, където резервата на “белите” Кръстев навлезе в наказателното поле с топката и стреля, но Диао се намеси добре. Топката обаче попадна в Наско Милев, който подаде полувисока топка във вратарското поле. Там обаче нямаше играч на Славия, който да засече.

6 минути преди края на срещата Галин Иванов се измъкна с дрибил от няколко играчи на Локомотив (Пд) и си откри пространство за удар. Шутът обаче бе слаб и вратарят на “смърфовете” спаси. В 88-та минута Велев получи на дъгата на полето на Локомотив и стреля, но ударът му премина покрай вратата на пловдивчани.

В последната 90-та минута Локомотив (Пд) можеше да се прибере с успеха, но нямаше късмет. Центриране на Серджо от корнер на първа греда намери Бакалов, който стреля с глава, но защитник на Славия изби от голлинията. Минута по-късно Бакалов отново бе замесен в опасната ситуация пред Стергиакис, но шутът му от десетина метра излезе в аут.

Край на редовете 90 минути – начало на първо продължение!

Първото продължение започна с много неточен удар на резервата Симеон Райков. Мартинович намери своя колега в близост до полето на “белите”, но шутът на крилото излетя далеч в аут. В 102-та минута Калоян Кръстев проби мощно отляво и навлезе в наказателното поле на “смърфовете”. Току преди да отправи удар обаче Крумов застана на пътя му на топка и изби в корнер.

60 секунди по-късно Мартинович направи зверски пропуск сам срещу вратаря. Пас от дълбочина намери словенеца зад защитата на Славия. Нападателят на Локо (Пд) спечели няколко метра с топка в крака, но вместо да копне топката над излезлия Стергиакис, той се изсили твърде много и изкара топката високо над вратата.