Архивите са живиЛокомотив ПловдивТопТрибуна Пловдив TVФутбол

ГЛЕДАЙ: Архивите са живи: Головият спектакъл между Локомотив и Витес от квалификациите на Лига Европа

Вече повече от месец няма футбол заради пандемията от коронавирус, която обхвана целия свят. Само в няколко държави все още се играят мачове, като Беларус е единствената такава от Европа. Очакванията са, че най-рано юни месец любимият ни спорт може да се завърне по екраните.

Защо по екраните ли? Защото на 99% ако мачовете бъдат подновени те ще се играят при закрити врата, поради мерки за сигурност.

Поради тази причина, докато няма футбол, от TribunaPlovdiv.bg решихме всяка седмица да ви припомняме по два запомнящи се мача (един на Локо и един на Ботев).

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

Първият мач, който ще ви припомним е този между Локомотив и Витес от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа през 2012 година. Двубоят се игра пред около 1500 фенове от Пловдив на градския стадион в Ловеч.

Тогава в истинско голово шоу “смърфовете” и холандският тим завършиха 4:4. Това бе и първият официален двубой на Локомотив (Пд) в европейски турнир от 6 години насам.

Холандците откриха резултата в 21-ата минута чрез Джонатан Райс. Той промуши топката във вратата от 5-6 метра покрай Йордан Господинов след колективна грешка в отбраната на “смърфовете”.

Вижте галерия от двубоя – ТУК

Само минута и половина по-късно Йорадан Тодоров изравни с фамозна задна ножица. Атаката започна с хвърляне на тъч от Михаил Венков, играч на Витес отклони топката с глава и тя бе засечена акробатично от Тодоров в мрежата за 1:1.

В 31-ата минута Витес отново поведе в резултата. Ван Гинкел засече с глава след центриране от фаул, при което защитниците на Локо и вратарят Господинов взаимно си попречиха да стигнат първи до топката.

Три минути след почивката Локо за втори път се върна в мача. Йордан Тодоров напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле. Там Здравко Лазаров остана непокрит и с глава вкара за 2:2.

Радостта на “черно-белите” обаче трая само 5 минути, защото Вилфред Бони вкара от 7-8 метра фронтално срещу Господинов за да изведе за трети път Витес напред в резултата.

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

Вземи бонус

В 63-ата минута Здравко Лазаров отново изправи феновете на крака с фамозен гол. Капитанът финтира един защитник пред дъгата и с десния крак закова топката в долния десен ъгъл на Велтхойзен за 3:3.

Четвърт час преди края Ван Гинкел отбеляза втория си гол в мача. Той бе оставен непокрит пред наказателното поле и с мощен шут с левия крак изненада Господинов за 3:4.

Голямата драма настана в даденото от съдията 4-минутно продължение. В 91-ата минута Лазаров центрира от корнер и влезлият като резерва Тасио успя да засече топката с крак за 4:4.

В следващата атака Локо можеше да стигне до победа, след като Йордан Тодоров изскочи сам срещу вратаря на Витес. Ударът на халфа обаче бе спасен от Велтхойзер.

Припомнете си головия спектакъл, като в прикаченото видео ще намерите репортаж, както и целия мач!

ВИДЕО И СНИМКИ: Шест години от дербито, което промени пътя на Локомотив Пловдив