Ботев ПловдивВ чужбинаНационалиПловдивчани

Георги Купенов и Рангел Игнатов започнаха като титуляри при равенство на България U18

Юношеският национален отбор на България до 18 г. записа равенство във втората си контрола от лагера в Германия. Двубоят с регионалната селекция на Каленбергер Ланд завърши 1:1.

През първото полувреме домакините направиха няколко пропуска, а също и гредата помогна на Михаил Михайлов да опази мрежата си суха. Все пак германците поведоха в резултата след добра многоходова комбинация в 52-та минута. Националите бързо се съвзеха и наложиха териториален превес.

В 63-та минута тимът ни получи право да изпълни дузпа, след като Емил Илиев беше повален в наказателното поле. Капитанът Александър Георгиев изравни с плътен удар и оформи крайния резултат.

Ето и мнението на селекционера Светослав Тодоров:

Много съм доволен от старанието на момчетата, като имаме предвид и факта, че играхме срещу по-големи противници. Показахме борба и отборен дух, които ни помогнаха  да изравним, въпреки изоставането в резултата и умората от това, че изиграхме втори пореден мач в рамките на ден и половина. Това е начина да вървим напред.

Следващият мач на България е срещу Холандия на 29.03.2015 (неделя) от 16:00 българско време.