Ботев ПловдивВ чужбинаПловдивчаниФутбол

Гаджалов отново титуляр за Дънди, при голово шоу срещу Абърдийн

Пловдивският централен защитник Костадин Гаджалов отново беше титуляр за новия си тим шотландския Дънди. Гаджалов записва втория си мач при гостуването на Абърдийн в голов трилър завършил 3:3.

Абърдийн откри още в 6-та минута с гол на Давид Гудуили, но Дънди успя да обърна двубоя само за две минути. В 37-та минута Гари Ървин изравни, а Грег Стюърт в 39-та направи пълен обрат.

В 47-та минута отново Гари Ървин направи 3:1 за Дънди, но тимът допусна Абърдийн да изравни в 86-та минута Джонатън Хейс от дузпа изравни, а секунди по-късно Гаджалов беше заменен. В добавеното време Райън Джак оформи крайното 3:3.

Гаджалов игра до 88-та минута, когато беше заменен от Томас Конрад, а в 44-та минута получи жълт картон.

Дънди е осми с 26 точки и намали шанса си да влезе в шестицата. Абърдийн пък поведе с 47 точки, но Селтик е с два мача по-малко и само две точки по-малко.