СНИМКИ: Срамен Локомотив (Пд)! Загуби за първи път през 2019-а

Локомотив (Пд) записа първо поражение през 2019-а година…

Момчетата на Бруно Акрапович бяха поразени от гостуващия Септември София с 0:2 на “Лаута” в среща от 22-ия кръг на Първа лига.

По един гол за софиянци вкараха Асен Чандъров от дузпа 30-ата минута и Борис Галчев в 86-ата. Фабиано Алвеш удари греда през първата част за гостите.

Локомотив (Пд) не успя да предложи почти нищо опасно за съперника в предни позиции и трябваше да се задоволи с едва 5 неефективни удара в очертанията на вратата на Янко Георгиев.

След тази загуба “смърфовете” остават 10-ти с 26 точки, докато софиянци остават 12-ти със 20 пункта.

Началото бе равностойно. В 8-ата минута атака на Локомотив (Пд) отдясно позволи на Аралица да стигне до топката на метър-два пред вратата на съперника. Той обаче не успя да овладее добре и кълбото бе изчистено от играч на Септември.

В 11-ата минута Борис Галчев стреля от пряк свободен удар, но топката се отбори в стената и излез в корнер. Три по-късно Димитър Илиев опита шут от дистанция, но топката профуча встрани от левия страничен стълб зад Янко Георгиев.

В 16-ата подаване на Томашевич центрира остро в наказателното поле и качи топката върху главата на Димитър Илиев. Той стреля с глава, но право в ръцете на Янко Георгиев. Две минути след това подаване от корнер намери Посинкович, но ударът му с глава се спря в ръцете на Георгиев.

В 24-ата минута Локомотив (Пд) пропусна голям шанс да открие резултата. Подаване отдясно на Буна намери непокрития в наказателното поле Димитър Илиев. Той стреля силно с глава от няколко метра, но Янко Георгиев се протегна атрактивно и изби с плонж.

В 29-ата минута акция отляво на Септември позволи на Георги Русев да стреля от точката на дузпата. Там обаче Стивън Езе спря топката с ръце и съдията посочи “бялата точки” и вдигна жълт картон на нигериеца.

ГООООЛ Асен Чандъров даде преднина на софиянци с точно изпълнената дузпа в 30-ата минута – 0:1!

Минута след гола Карагарен се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе лек и попадна право в ръцете на Янко Георгиев. В 34-ата и Галчев пробва шут отдалеч, но Мартин Луков внимаваше и улови.

В 38-ата минута домакините извадиха късмет, след като Фабиано Алвеш стреля от дистанция, топката се отби в Стивън Езе и се спря в левия страничен стълб зад Мартин Луков.

В 47-ата минута ново центриране отляво позволи на Езе да стреля с глава, но кълбото отново попадна в ръцете на стража на гостите.

В 53-ата минута Мандиангу излезе на голова позиция, но от няколко метра стреля в тялото на Луков. Три минути след това Умарбаев, който се появи на терена само преди секунди, центрира, но топката излезе в аут.

В 58-ата минута подаване от корнер качи топката на крака на Димитър Илиев, който стреля от воле, но Георгиев изби вещо в корнер. Две минути след това Асен Георгиев стреля към вратата след центрирането от корнер, но отбраната на Септември се справи.

В 61-ата минута Момчил Цветанов падна в наказателното поле на Септември, след сблъсък с бранител на съперника, но не последва съдийски сигнал. В 75-ата минута Мадианго стреля от границата на наказателното поле, но Луков се намеси и изби.

В 81-ата минута Умарбаев комбинира с Аралица, а вторият реши да шутира от границата на наказателното поле. Топката обаче излезе безнадеждно в аут.

ГООООЛ Борис Галчев получи покачи за Септември в 85-ата минута – 0:2!

Така Локомотив загуби тежко със срамното 2:0 от Септември и определено поставя тежък въпрос върху ръководните фактори в отбора, дали не е време за сериозни и мащабни промени в тима.

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Стивън Езе, Абделхаким Буна, Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов (Парвиз Умарбаев 55′), Бирсент Карагарен (Момчил Цветанов 38′), Димитър Илиев, Анте Аралица, Асен Георгиев, Вилим Посинкович (Ален Ожболт 63′)

Резерви: Илко Пиргов, Лукас Масоеро, Един Бахтич, Парвиз Умарбаев, Ален Ожболт, Момчил Цветанов, Уирис Густаво

Септември (Сф): Янко Георгиев, Борис Галчев, Александър Дюлгеров, Александър Башлиев, Асен Чандъров, Георги Русев (Иван Тилев 88′),, Дарко Глишик, Здравко Димитров, Кристофър Мандианго (Димитър Костадинов 80′), Стилиян Николов, Фабиано Алвеш (Иван Стоянов 92′)

Резерви: Валентин Галев, Александру Бенга, Димитър Костадинов, Иван Стоянов, Иван Тилев, Александър Тодоров, Владимир Николов

Старши треньор: Мариан Христов

Главен съдия: Никола Попов