СНИМКИ: А в Локомотив (Пд) тъкмо си помислиха, че излизат от кризата и адът отново се отвори…

Отборът на Локомотив (Пд) прекъсна серията си от две поредни победи и отново се срути пред своите фенове…

Тази вечер на „Лаута“ възпитаниците на Войн Войнов за пореден път, в последните 2 месеца, предоставиха много слаба продукция на своите фенове и загубиха с разгромното 0:3 домакинството си от 13-ия кръг на Първа лига на Черно море.

В герои за гостите от Варна се превърнаха двама бивши играчи на градския съперник на „черно-белите“ Ботев (Пд) – Мариян Огнянов и Орлин Старокин.

Всичко започна с „гол от съблекалнята“ на Огнянов, който завърши една продължителна атака на своя отбор и шокира съперника в 4-та минута. До края на първата част „смърфовете“ така и не успяха да създадат достатъчно опасно голово положение и се прибраха на почивка с умислени глави.

Промяната през второто полувреме така и не дойде, като малко по-настървената игра в предни позиции, така и не донесе желания ефект. За сметка на това открития отбор на Локомотив (Пд) получи нови два гола/ Първо след час игра Старокин материализира една бърза контра на своите, а в самия край на двубоя Антон Огнянов умъртви домакините с трето попадение.

При отсъствието на голмайстора Бакалов (3 гола от началото на сезона), Войнов бе заложил на нападателния квартет Марчев, Райков, Серджо и Аяри. Зад тях бяха Фрикеше и Траянов, а в защита Крумов, Везалов, Марков и Муса.

Така след като пловдивчани поизмиха срама от трите последователни загуби през месец септември (Пирин 0:5, Славия 1:2 и Ботев (Пд) 0:3) с два успеха в последните два шампионатни мача (Септември 1:0 и Берое 1:2), днес доброто впечатление се изпари и „Локомотивът“ отново тръгна по „колебливия“ коловоз.

След тази загуба „смърфовете“ вече са 7-ми със 17т., докато Черно море е 6-ти с 18т.

Срещата започна с върховен шанс за гол преди Черно море. Георги Илиев пое на границата на наказателното поле на “смърфовете” и без забавяне стреля силно. Топката обаче се спря в лявата греда зад Пиргов.

ГОООЛ Мариян Огнянов откри за Черно море в 4-та минута – 0:1!

При следващата си атака гостите откриха резултата. Хвърляне от тъч внесе смут около полето на “смърфовете”. Топката не бе избита от защитата на домакините, докато няколко играчи на Черно море разиграха в близост до вратата на Пиргов. В крайна сметка последва центриране отляво към Сукуна, той свали към Огнянов, който с удар от няколко метра оплете топката в мрежата на домакините.

В 12-та минута Райков центрира от пряк свободен удар, но защитата на “зелените” се справи. Подобна бе ситуацията и 10 минути по-късно, когато отново крилото на Локомотив (Пд) застана зад топката, от идентична позиция, но отново подаването му не сполучи.

След четвърт час хубав пробив на Райков в наказателното поле на Черно море му позволи да изкара топката на дузпата. Там бе Марчев, на тъй като до него имаше човек от гостите, той не отправи най-добрия възможен удар и топката излетя високо в аут.

В последния етюд на първата част Зехиров стреля силно от над 25 метра към вратата на Черно море, но топката излетя в аут.

Начало на втората част!

Вторите 45 започнаха с натиск за “смърфовете” в полето на гостите. Ванчо Траянов получи на границата на наказателното поле и стреля силно, но топката мина покрай вратата на Михайлов.

Три минути след това Димитър Везалов се озова изненадващо на върха на атаката на Локомотив (Пд). Марчев се понесе по левия фланг и пусна към дузпата, където бе защитникът. Той бе останал сам, но не се реши да стреля, а върна още по-назад към Серджо. Португалецът обаче не се ориентира добре и бе блокиран, преди топката да излезе в корнер.

ГОООЛ Орлин Старкоин удвои за Черно море в 60-та минута – 0:2!

Нова груба грешка в защитата на Локомотив (Пд) подари топката на играчите не гостите близо до вратата на Пиргов. На границата на полето Старокин намери добре коженото кълбо и стреля мощно с левия крак. Стражът на “смърфовете” плонжира, но ударът бе насочен добре в левия му ъгъл и влезе неспасяемо.

В 73-та минута Райков излезе очи в очи с вратяря на Черно море, но не успя да го преодолее и позволи на стража да избие в корнер.

ГОООЛ Антон Огнянов направи резултата “класически” в 87-та минута – 0:1!

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Пламен Крумов, Димитър Везалов, Ивайло Марков (Дани Кики 71′), Муса, Ванчо Траянов (Умарбаев 51′), Раян Фикеше, Пауло Серджо, Веселин Марчев, Аяри (Мартинович 64′), Симеон Райков