СНИМКИ: Будна кома!

Нов ужасяващо слаб мач за Локомотив (Пд) на Лаута…

“Смърфовете” шокираха за втори път своите фенове в рамките на 15 дни и след като загубиха от Пирин с 2:3 в предишния кръг у дома, днес те отстъпиха на съименника си от Локо (ГО) с 1:2.

Привържениците на Локомотив (Пд) станаха свидетели на ново изключително слабо и бездушно представяне отстрана на своя отбор.

Срещата бе играна на Лаута, тъй като стадионът на символичните домакини от Горна Оряховица не отговаря на изискванията на БФС.

Мартин Камбуров отбеляза единственото попадение за пловдивчани в 58-та минута, но това така и не стигна на момчетата на Илиан Илиев да вземат нещо от този двубой.

По едно попадени за Локо (ГО) пък реализираха Матиас Курьор (19′) и Рахави Кифуети (54′).

След загубата днес “черно-белите” остават девети във временното класиране с 13т. лига.

В 6-та минута дойде и първото положение пред една от двете врати. Остро центриране отдясно по атаката на домакините от Горна Оряховица позволи на Цветан Генков да стреля силно с глава. Пиргов обаче бе на място и изби в корнер.

В 18-та минута бившият футболист на Ботев (Пд) Рахави Кифуети засташи Пиргов със силен удар по диагонал, но стражът следеше ситуацията и улови без особено проблеми.

ГОООЛ Матиас Курьор откри резултата в 19-та минута на срещата – 1:0!

gorna-orqhovica

Вратарска грешка на Илко Пиргов шокира всички фенове на Локо (Пд) на Лаута, след като Матиас Курьор центрира от пряк свободен удар. Топката бе пропусната от купа от играчи, а това затрудни максимално Пиргов, който въпреки че докосна коженото кълбо, то се озова във вратата му.

Минути след гола дебютанта в състава на “гостите” от Пловдив Павел Виданов имаше страхотна възможност да изравни. Центриране на Дани Кики качи топката на главата на защитника, той стреля атрактивно, но Банков протегна ръка и изби в корнер.

Колебливите минути за пловдивчани продължиха. В 35-та минута Кавдански стреля опасно с глава, след центриране от корнер, но топката прелетя на сантиметри от десния страничен стълб на Пиргов.

Минута преди края на първата част Осама Рашид отправи втория точен удар за своя отбор през първата част. Топката, изпратена от около 20 метра, обаче се спря право в ръцете на Банков.

Втората част започна със силен удар на Мартин Камбуров от малък ъгъл в 53-та минута, но топката се оплете от външната страна на мрежата на вратата на Банков.

ГОООЛ Рахави Кифуети удвоява за Локо (Го) в 54-та минута – 2:0!

КОгато не вкараш обаче, често противникът стига да опасно положение в ответната атака инреализира. Така стана и в този момент, когато Рахави Кифуети се възползва от центриране от корнер и с диагонален изстрел опъна мрежатазад Пиргов за втори път в срещата.

img_6653

ГОООЛ Мартин Камбуров върна своите в мача в 58-та минута – 1:2!

Едва след мас игра футболистите на Локомотив (Пд) се посъбудиха и влязоха в очаквания ритъм. Пет минути след втория гол на съперника, Кирил Котев изведе майсторски Мартин Камбуров.  Той от своя страна надвбяга с лекота защитник на противника и майсторски прехвърли паднали Банков, намалявайки резултата.

В 67-та минута току-що влезлият в игра Веселин Марчев отправи опасен удар отляво, но топката премина встрани пр вратата на “домакините”.

5 минути по-късно Мартин Камбуров изкара по прекрасен начин топката към границата на наказателното поле. Там добре пласиран бе Дани Кики, но вместо да опъне мрежата на Банков от тази позиция, той се подхлъзна и изпрати топката високо над вратата на противника.img_6686

Веселин Марчев отправи слаб удар от дистанция в 76-та минута на срещата, а Банков бе на място и улови.

В 88-та минута Мартин Камбуров пропусна златен шанс, за да остави точката на Лаута, след удар от два-три метра, но в крайна сметка Банков постави самопожертвувателно тялото си и улови.

Локомотив (ГО): Банков; Желев, Кавдански, Керчев, Фиданин; Н. Христов, Джоман; Кифуети, Мечев, Курьор (Димо Атанасов 64′) Генков

Старши треньор: Иван Колев

Локомотив (Пд): Пиргов; Виданов, Вълчев, Котев, Горанов; В.Траянов, Райнов; Кики (Марчев 72′), Рашид (Димо Бакалов 45′), Умарбаев (Марчев 64′), Камбуров

Старши треньор: Илиан Илиев

Главен съдия: Николай Йорданов