Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Ботев измъкна драматично равенство в добавеното време в дербито, всичко ще се решава в “Коматево”

Локомотив и Ботев не се победиха в първа 1/8 финална среща от турнира за Купата на България. Двубоят завърши 1:1, а головете паднаха в края на двете полувреме. Първо в последните секунди на първото полувреме Мартин Камбуров с чудесно изпълнен фаул откри, а Алекс Колев в 3-та минута от добавеното време засече центриране от корнер и изравни.

В първата минута Мартин Камбуров се озова на стрелкова позиция, ударът му с глава беше уловен от Стаховяк.

В 9-та минута Ромен Инез се опита да изчисти центриране, но вместо това топката опасно се насочи към вратата на Стаховяк, който изби в корнер.

botev agitka

Секунди по-късно последва и неточен удар на Дани Кики.

В 16-та минута Дани Кики центрира от фаул, а Стаховяк се размина с топката, Лъчезар Балтанов успя да изчисти от голлинията малко преди топката да влети в мрежата на поляка.

В 20-та минута Алекс Колев успя да се измъкне от опеката на Грънчов, но не успя да нанесе хубав удар, като изстрелът беше уловен без проблем от Господинов.

loko agitka derbi

Последваха два много неточни удара на Дани Кики.

В 38-та минута Иван Цветков изведе чудесно Галешич, който надбяга Грънчов и стреля, но Господинов изби в корнер.

В 43-та минута Марин Камбуров изпълни фаул, който влезе във вратата на Стаховяк.

loko kamburov gol

Второто полувреме започна доста слабо и за двата отбора и чистите положения липсваха.

В 63-та минута Алекс Колев отправи неточен удар с глава.

В 77-та минута Мариян Огнянов центрира от фаул, а Ромен Инез игра с глава, но не успя да отправи добър удар и той излезе в аут.

В 82-та минута Чунчуков беше изведен добре от Мариян Огнянов, но нападателят на Ботев беше притиснат от двама играчи на Локомотив и не успя да отправи добър удар.

IMG_9647

В 84-та минута Божидар Васев отправи много хубав и силен удар от дъгата на пеналта, но Господинов успя да избие в корнер.

Две минути след това Бранимир Костадинов беше изведен сам срещу Стаховяк, но стреля слабо в стража на Ботев.

В третата минута от добавеното време Мариян Огнянов центрира от корнер, а Алекс Колев се извиси над всички и с глава прониза Йордан Господинов за 1:1.

Реваншът е на 3 декември от 13:00ч. на клубната база на Ботев в Коматево.