Локомотив ПловдивСъбитияТрибуна Пловдив TVФутбол

Локомотив (Пд) постигна класическата победа 3:0 над тима на Хебър (Пазарджик) в среща, играна в Хисаря.

Първо Филип Михалевич изведе “смърфовете” напред в резултата след добър пас на Муса. Това попадение бе и единственото през първото полувреме.

Старши треньорът на “черно-белите” Бруно Акрапович смени изцяло състава си през втората част и това даде резултат.

Веселин Марчев и Илия Джамов направиха резултата класически през второто полувреме, а добрата игра в центъра на терена на отделни футболисти подпечата доброто представяне на Локомотив днес.

НАЧАЛО НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

Още в трета минута Локомотив бе близо до откриването на резултата. Филип Михалевич нахлу остро в наказателното поле и извади топката успоредно на голлинията, но Димитър Мичков изчисти в ъглов удар.

Спокойни минути след силното начало на Локомотив. Двата отбора играят равностойно на стадион “Крепост”.

Прави впечатление, че “смърфовете” опитват по-настоятелно да атакуват по левия фланг, където си партнират Законов и Димо Бакалов.

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!

Локомотив поведе в резултата в 11-та минута след груба грешка на защитник на Хебър. Муса бе доста настоятелен и отне кълбото, като подаде на Михалевич, който моментално стреля към врата на символичните домакини.

Едва в 23-та минута на двубоя отборът на Хебър достигна до нещо по-интересно в предни позиции. Банович предотврати опасността, изчиствайки в ъглов удар.

В 27-та минута футболистите на Хебър бяха много близо до изравняване на резултата, след като Здравков изстреля истински снаряд към вратата на Пиргов. Топката се отби от десния страничен стълб.

Серия неточни отигравания и за двата състава белязаха следващите минути на срещата.

Локомотив наложи трайно владение на топката в центъра на терена, където добро впечатление прави Елинтон.

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ!

НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ!

Бруно Акрапович предприе смяна на целия титулярен състав. В игра влезе изцяло нова единадесеторка.

В 55-та минута бе първото по-сериозно положения за “смърфовете”, което бе пропуснато с лекота от Буна. Нападателят се озова очи в очи със стража на Хебър, но не успя да го преодолее.

Пазарджиклии отговориха с бърза атака вдясно, но след центрирането Росен Андонов закова топката в ръцете си, успокоявайки играта.

Още в следващата атака “черно-белите” сътвориха добра атака по крилото дело на Буна, който със серия от финтове навлезе в наказателното поле на Хебър. Тунизиецът стреля силно по земя, но изстрелът му бе париран с вещина от Димитър Георгиев.

В 65-та минута Анте Ралица пропиля нова възможност за Локомотив, стреляйки право във вратаря на “зелените”.

В 71-та минута Веселин Марчев направи резултата 2:0 с мощен удар в горния ъгъл на вратаря на пазарджиклии. Преди това Анте Аралица преодоля съпротивата на двама защитници и подаде на Марчев, който бе оставен непокрит. Последният стреля силно и не остави шансове на стража на Хебър да се намеси.

През втората част “смърфовете” са по-стабилният отбор на терена, причина за което е умората, насъбрала се в някои от футболистите на Хебър.

Илия Джамов направи резултата класически след добър удар с глава в 81-та минута. Бранителят се възползва по най-добрия начин от брилянтно центриране на Веселин Марчев.

Спокойни финални минути на срещата, в които и двата отбора намалиха темпото.