Извън БългарияФутбол

Уелсецът Гарет Бейл удиви света с един от головете си във финала на Шампионска лига срещу Ливърпул тази вечер.

Бейл влезе в 61-та минута на срещата в Киев и само 3 минути след това разстреля стража на “червените” с немислима задна ножица, след пас на Марсело отляво.

Междувременно Реал Мадрид спечели срещата с 3:1 и вдигна своята 13-та купа на Европа.

Веднага след гола на уелсеца започнаха сравнението с този на Зинедин Зидан във финала в Глазгоу през 2001 срещу Байер Леверкузен (2:1).

Голът на Бейл много напомня и на попадението на Кристиано Роналдо, вкарано по-рано през сезона в първия мач от 1/4 финалите срещу Ювентус (3:0), когато португалецът отново намери по фамозен начин топка над глава и не остави шансове на Буфон.

Предлага ме ви видео от трите попадения. Тъй като голът на Роналдо не е на финал, сравнете попаденията на Бейл и Зидан и дайте своето мнение като коментар затова кой е по-велик във финал на най-престижния европейски клубен турнир:

СНИМКА: Фенове на Ботев (Пд) гледат на живо Реал (Мадрид) – Ливърпул в Киев