Ботев ПловдивДюшФутбол

Ботев U21 се справи с ЦСКА U21

Ботев победи с 2:0 ЦСКА в контролна среща при U21. Двубоят се игра на един от естествените терени на базата на “жълто-черните” в Коматево и бе изгледан от около 200 зрители.

Още в първата минута “канарчетата” можеха да открият резултата, след като защитата на “червените” сбърка при изнасянето на топката и Емил Камберов се озова очи в очи със стража на “армейците”, но шутира в него и пропусна. В 5-ата минута, след кратко разбъркване, Емил Камберов стреля към вратата на ЦСКА, но в аут. 5 минути по-късно удар на Боримир Карамфилов мина покрай десния страничен стълб. В 18-ата минута Християн Казаков пробва центриране отдясно, но топката описа странна парабола и се удари в десния страничен стълб. 2 минути по-късно Боримир Карамфилов пое топката пред наказателното поле на “армейците”, залъга защитник и стреля, а топката се отклони от напречния стълб. В 28-ата минута софиянци стигнаха до първото си добро положение, след пробив на играч в “червено” по десния фланг, но ударът му бе спасен от Стамен Бояджиев. 2 минути по-късно атака на “армейците” отдясно завърши с остро центриране, но Бояджиев внимаваше и улови.

В 33-ата минута Борис Тютюков стреля от 12-13 метра, но слабо и във вратаря на гостите. В 43-ата минута Борис Тютюков пусна отличен пас към Емил Камберов, който от движение засече топката, но тя профуча на сантиметри от десния страничен стълб. Минута по-късно резултатът бе открит. “Жълто-черните” организираха многоходова атака, преминала през Християн Казаков, който с добро подаване намери Гери Димитров и той с плътен удар прати топката в далечния ъгъл на вратата на “армейците”.

След почивката ситуацията на терена не се промени и пловдивчани продължиха да бъдат по-активният отбор. Втората част обаче предложи далеч по-малко голови ситуации. В 53-ата минута Гери Димитров проби по десния фланг и с отличен пас изведе Емил Камберов, който на празна врата не пропусна и направи резултата 2:0. В 58-ата минута “армейците” отправиха силен удар към вратата на Бояджиев, но роденият през 97-ма година вратар се намеси отлично и спаси. В 75-ата минута Наско Милев проби отдясно и пробва диагонален удар, но топката мина встрани от вратата. 2 минути преди края на срещата “канарчетата” бяха близо до трети гол, след като отправиха няколко удара към вратата на гостите, но стражът на “червените” се намеси блестящо и отрази шутовете.

Съставът на Ботев: Стамен Бояджиев, Мартин Атанасов, Александър Грънчарски, Георги Купенов, Никола Марин, Валентин Томов, Християн Казаков, Борис Тютюков, Боримир Карамфилов, Гери Димитров, Емил Камберов (Рангел Игнатов, Наско Милев, Лъчезар Ангелов, Виктор Пенчев, Атанас Куманов, Димитър Стамболийски, Йордан Атанасов, Радослав Апостолов)