Ботев удари Локо на Лаута при набор 2003, “канарчетата” пак биха с 3:0 градския съперник

Ботев постигна класическа победа с 3:0 над градския съперник Локомотив в мач от втория пролетен кръг на шампионата при набор 2003. Двубоят се игра на изкуствения терен в парк “Лаута”, а “жълто-черните” доминираха тотално и заслужено се поздравиха с трите точки. През есента, срещата на естествения терен в “Коматево”, завърши при същия резултат в полза на момчетата на Георги Андонов.
Ботевистите реализираха един гол през първата част, а през второто полувреме добавиха още две попадения. Два гола във вратата на “смърфовете” заби Марин Найденов, а третото попадение бе дело на Атанас Стамболов. Ботевистите изтърваха един куп положения пред противниковата врата, а Николай Василев разтресе напречния стълб малко преди края.
По този начин “канарчетата” вече имат аванс от 14 точки пред градския съперник и са еднолично на върха. В следващия кръг “жълто-черните” приемат Левски Карлово.
Източник: academy.botevplovdiv.bg









