Ботев ПловдивФутбол

Ботев Пд сложи точка на мрачния сезон със загуба, завърши шести в Първа лига

Отборът на Ботев Пд завърши със загуба сезон 2018/2019 г. Момчетата на Николай Киров допуснаха поражение с 0:1 от ЦСКА-София в последния си мач през кампанията.

Единственото попадение на ст.”Българска Армия” вкара Жоржиньо в 90-ата минута.

След това поражение “канарчетата” завършват 6-ти с актив от 50 точки. ЦСКА-София пък финишира втори (78 т.), на една точка зад шампиона Лудогорец (79 т.), който вдига титлата в родния елит за осми пореден път.

Ботев Пд игра без бранителя Кристиан Димитров и нападателя Антонио Вутов.

Срещата започна с шанс за гостите. В 4-ата минута Крис Добрев преодоля двама футболисти на червените и подаде към непокрития Еберт Кардосо, който стреля от точката на дузпата, но Черниаускас изби.

В 19-ата минута канарчетата организираха нова добра атака отдясно, която завърши с шут на Неделев от 22-23 метра, а Черниаускас изби в корнер. В ответната атака и Тиаго опита да вкара с удар от подобна дистанция, но Кайзер улови.

В 25-ата минута ЦСКА-София като по чудо не откри резултата. Евандро направи двойно подаване с Али Соу и центрира отдясно по земя към непокрития Тиаго, който от три метра не уцели празната врата. Девет минути по-късно Джеси шутира от границата на наказателното поле, но покрай лявата греда.

Три минути след началото на втората част канарчетата извършиха любопитна смяна – Неделев бе заменен от Доре. Малко по-късно двата тима си размениха по една опасна атака. Първо Ботев организира такава, която завърши с прострелно центриран отляво, но Черниаускас се хвърли и със сетни сили пресече подаването към намиращия се на празна врата Доре. Домакините отговориха с шут на Тиаго от 7-8 метра, който обаче не се получи по най-добрия начин и излезе в аут.

В 75-ата минута ЦСкА-София създаде най-чистата си голова възможност до този момент. Центриране отдясно намери непокрития Пинто, който овладя на гърби и стреля от 10 метра в напречната греда. Последва добавка на Томаш с топовен шут от 13-14 метра, но Кайзер някак изби. Секунди по-късно Томаш отново застраши вратаря на Ботев след удар с глава, но Кайзер се разтегна и изби.

Все пак червените успяха да вкарат гол в 90-ата минута, когато Жоржиньо се разписа с глава след центриране от корнер.

Състави на двата отбора:

ЦСКА-София: 30. Черниаускас, 2. Атанасов, 4. Чорбаджийски, 3. Жеферсон, 24. Томаш, 16. Бикел, 6. Пинто, 10. Евандро, 20. Тиаго, 8. Джеси, 22. Соу

Ботев Пд: 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 2. Перейра, 24. Марин, 6. Ничев, 17. Балтанов, 8. Неделев, 11. Добрев, 66. Кардосо, 7. Тонев