Ботев с първа победа като гост в елита от една година, Виана герой за „канарчетата“

Ботев най-накрая успя да победи след като надигра Дунав в Русе с 2:1 в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига. Фернандо Виана се превърна в герой за „жълто-черните“ след като реализира на два пъти (13,49). За Дунав точен бе Ахмед Ахмедов от дузпа (87). При отсъждането на 11-метров наказателен удар главният съдия Валентин Железов допусна сериозна грешка, тъй като нарушението на Джонатан срещу Кавалканте бе извън наказателното поле. Това бе и първа победа на Ботев под ръководството на Ферарио Спасов. След този двубой Ботев е 12-ти с 13 точки, а Дунав е 11-ти също с 13 точки.

Пловдивчани бяха без победа навън вече повече от година – 375 дни. За последно те победиха като гост Ботев във Враца на 27 октомври 2018 година с 1:0.
През първата част Виана успя да изведе „канарчетата“ напред в резултата след гол в 13-та минута. Александър Тонев успя да намери Виана с много добро центриране в наказателното поле и „кариоката“ на „жълто-черните“ се разписа на празна врата за 1:0.

През втората част Тонев записа втора асистенция отново към Виана, който реализира с много прецизен изстрел от 10-на метра. До края на мача Джонатан Перейра си изкара директен червен картон след като фаулира в наказателното поле Кавалканте, който беше останал очи в очи с Янко Георгиев. Ахмед Ахмедов реализира наказателния удар с който оформи крайния резултат.

Първата възможност в мача се откри в 3-та минута пред домакините от Дунав. След центриране от ъглов удар и развилата се атака, Щерев стреля към вратата на Георгиев, но топката излезе в аут.

В 4-та минута Джонатан Перейра стреля в страни от целта.

В 8-та минута Неделев опита удар, но не беше точен.

В 9-та минута Свилен Щерев пробва задна ножица, но ударът прелетя над вратата.

ГОООЛ! Ботев открива резултата в 13-та минута чрез Фернандо Виана!
Тонев центрира отляво по атаката на Ботев, а за Виана не остана нищо друго освен да вкара топката във вратата на домакините.

В 15-та минута Стефан Христов стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 17-та минута Щерев стреля, но Янко Георгиев улови.

В 24-та минута след ъглов удар, Тонев стреля, но изстрелът му беше блокиран от Любен Николов.

В 31-та минута Неделев прати топката към наказателното поле на Дунав, търсейки съотборник, но Макенджиев излезе предвидливо и улови кълбото.

В 39-та минута Ахмед Ахмедов стреля, но топката мина покрай целта.

В 47-та минута Перейра намери Тонев на дясното крило, който навлезе към дъгата на наказателното поле и стреля, но изключително далеч от целта.

ГОООЛ! Виана вкарва втория си гол в мач и удвоява преднината на Ботев в 49-та минута!
Тонев центрира отдясно, а Виана матира за втори път Макенджиев.

В 52-та минута Свилен Щерев отправи истински снаряд от над 30 метра, но Янко Георгиев с адски мъки успя да избие в ъглов удар.

В 60-та минута Ахмедов стреля с глава, но топката мина над вратата.

В 61-та минута Александър Тонев можеше да запише трета асистенция след като негов пас намери на много добра стрелкова позиция Вутов, който обаче стреля изключително слабо в аут.

В 70-та минута Ивайло Лазаров опита изстрел, но в аут.

В 72-та минута Диян Димов също опита късмета си с удар от далечно разстояние, но топката отново премина в страни от вратата.

В 81-та минута пореден изстрел на Свилен Щерев премина покрай вратата на Янко Георгиев.

В 82-та минута Свилен Щерев уцели греда.

В 85-та минута Джонатан Перейра бе изгонен с директен червен картон, след като фаулира Кавалканте, който остана сам срещу Янко Георгиев. Дузпа за Дунав!

При отсъждането на 11-метров наказателен удар главният съдия Валентин Железов допусна сериозна грешка, тъй като нарушението на Джонатан срещу Кавалканте бе извън наказателното поле.

ГОООЛ! Дунав намаля на 1:2 , след гол на Ахмед Ахмедов от дузпа!
Ахмед Ахмедов застана зад топката и намали изоставането на Дунав.

В 93-та минута Ахмедов стреля с глава, но топката мина на сантиметри от гредата на Янко Георгиев.

Дунав: Благой Макенджиев, Александър Исаевски, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Любен Николов (Кавалканте 56′), Мартин Костадинов, Ивайло Лазаров, Диян Димов, Свилен Щерев, Ахмед Ахмедов, Стефан Христов (Селеменев 55′)

Старши треньор: Людмил Киров

Ботев Пд: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Александър Тонев, Станислав Шопов (Антонио Вутов 57′), Тодор Неделев (Ничев 88′), Фернандо Виана (Перван 79′)

Старши треньор: Ферарио Спасов