Ботев ПловдивФутбол

Ботев изпусна да победи Созопол край морето

Дублиращият отбор на Ботев завърши наравно 1:1 при визитата си на Созопол. Срещата от 11-ия кръг на Втора лига се игра на стадиона в едноименния морски град.

“Канарчетата” могат да съжаляват за пропуските, с които можеха да подпечатат трите точки. Домакините също имаха своите шансове.

Ботев отново бе в изключително млад състав, а дебют записа роденият през 2004 година Уме Емануел, като нападателят остави много добри впечатления с играта си и реализира гол.

Още в първите минути три опасни атаки на пловдивчани завършиха с неточни удари, а в 10-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

В 33-ата минута играч на Созопол пропусна от чиста позиция, а в минутите до края на първата част домакините редуваха атаки.

В добавеното време на първата част Созопол получи дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу играч на сините. Молдованов бе точен от бялата точка за 1:0.

Второто полувреме стартира с основателни претенции за дузпа от страна на Ботев, след като Гелин бе фаулиран в наказателното поле, но сигнал не последва.

В 55-ата минута Акере изпълни много добре свободен удар от 25 метра, като само отличната изява на Андонов предотврати гол. Секунди по-късно нов удар на Акере мина покрай вратата.

В следващите минути страстите на терена се повишиха, а множество играчи от двата тима получиха жълти картони.

В 74-ата минута играч на домакините изпусна останал сам срещу вратаря Славков, като този пропуск се оказа решаващ.

Само две минути по-късно Монир Ал Бадарин пусна отличен пас към Уме Емануел, който хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:1.

В заключителните минути именно Монир на два пъти можеше да донесе успеха на Ботев.

В 90-ата минута халфът напредна и вместо да подаде надясно към Акере, който бе сам срещу вратаря, реши да стреля и топката мина над вратата.

Буквално в следващата атака Монир се пребори за кълбото с бранител, преодоля съперник останал очи в очи със стража прати топката на сантиметри от гредата.