Ботев ПловдивФутбол

Ботев започна 2019 с победа! Вече е в топ 4

Отборът на Ботев (Пловдив) победи с минималното 1:0 тима на Славия. Срещата от 21-ия кръг на Първа лига бе изпълнена с жестока битка на терена, като често се редуваха опасности пред двете.

В крайна сметка обаче, ”канарчетата” спечелиха трите точки след гол на Антонио Вутов. Попадението падна в 9-ата минута след брилянтен пас на Тодор Неделев, който изведе съотборника си сам срещу вратаря. За Вутов бе като детска игра да открие головата си сметка за 2019 година.

Иначе домакините започнаха по-активно двубоя, след като още в третата минута стигнаха до първото си голово положение. Тодор Неделев се оказа в добра позиция, но ударът му бе уловен от стража на гостите.

Две по-късно Еберт Кардосо комбнира добре с Феребори Доре, а след това топката бе пусната към Антон Карачанаков, който стреля в аут.

Така се стигна до 9-ата минута, когато ”жълто-черните” откриха резултата. Вутов бе намерен отлично от Неделев, а след като остана сам срещу Джерия, играчът на Ботев не сгреши и откри за 1:0.

В 19-ата минута Славия на два пъти бе близо до гола, но Кайзер спаси. В края на първата част Славчо Шоколаров затрудни на максимум стража на домакините, който отново запази преднината на отбора си.

През втората част двата отбора съсредоточиха играта в центъра на терена. Ботев

В 61-ата минута, Кардосо имаше възможност да се разпише, но се замота и домакините спечелиха само корнер. След центрирането на Неделев, Доре не намери целта и прати топката в аут.

В 83-ата минута Даниел Кайзер буквално на магия спаси топката да влезе във вратата му. Димитър Велковски и Тасевски комбинираха отлично, вторият стреля, а топката се удари във футболист на домакините, а при добавката Мицански стреля, но Кайзер улови.

Две минути преди края на двубоя, Емануеле Джерия бе изгонен, след като излезе в предни позиции и фаулира Антонио Вутов. Така се наложи Георги Петков да влиза като трета смяна за “белите”, за сметка на Дарко Тасевски.

С тази си победа, Ботев влиза в топ 4 макар и с мач по-малко, но с 38 точки. Славия остава 10-ти с 24 точки.

Състави на двата отбора:

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Феребори Доре Тодор Неделев, Антон Карачанаков, Антонио Вутов

Славия: Георги Петков, Тейнур Марем, Преслав Петров, Александър Станисавлевич, Димитър Велковски, Владислав Узунов, Янис Карабельов, Дарко Тасевски, Милен Гамаков, Илиян Мицански, Цветелин Чунчуков