Ботев записа втора поредна победа с 3:0

Отборът на Ботев (Пловдив) победи казахстанския Кизил-Жар с класическото 3:0 в третата си контрола в Турция. Това бе втори пореден успех с три чисти гола, след като във втората контрола на тима, “канарчетата” победиха със същия резултат руския ФК Чайка. Антонио Вутов (58,67) реализира два гола, а един добави Александър Тонев (56).

През първата част Ботев имаше някои възможности, но Шопов, Вутов и Балтанов пропуснаха да се разпишат.

В 56-ата минута “жълто-черните” стигнаха до първия гол в мача. Играчите на Ферарио Спасов направиха страхотна комбинация, която завърши с мощен шут с левия крак на Александър Тонев в мрежата на Кизил-Жар. Това бе и неговото трето попадение в Турция.

Две минути по-късно Антонио Вутов вкара втория гол във вратата на “червените”.

67-ата минита футболистите на Кизилжар направиха груба грешка, от която се възползва Антонио Вутов. Атакуващият футболист излезе очи в очи с вратаря, а юношата на Левски не пропусна да вкара втория си гол в двубоя.

Ботев (Пд): Янко Георгиев, Филип Филипов, Станислав Работов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Никола Илиев, Антонио Вутов, Александър Тонев

Кизил-Жар: Цицирин, Алиев, Балтаев, Султанов, Гунченко, Умаров, Набиле, Кривенцев, Драченко, Скорих, Дананцев