СНИМКИ: 10 „смърфа“ оставиха сърцето си на Лаута, но французите си тръгват щастливи

Локомотив Пд изживя поредната си емоционална европейска вечер…

Момчетатана Бруно Акрапович не успяха да извоюват добър турнирен резултат срещу френския Страсбург и загубиха с 0:1 първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Още в 10-ата минута „смърфовете“ останаха с 10 души, след като левият бек Йосип Томашевич получи директен червен картон за фаул срещу измъкващия се сам срещу Мартин Луков Нуно да Коща.

След изпълнението на фаура, някъде от около 25 метра вдясно по атаката на французите, падна и единственото попадение в срещата дело на капитана Стефан Митрович. Той засече с глава подаване от корнер на Жонас Мартен и така прибра своите колеги с усмивка към дома.

В края на първата част Локомотив Пд не получи 100-процентова дузпа, след като Митрович игра с ръка в наказателното си поле, но съдията не видя добре ситуацията.

Домакините имаха своите няколко шанса за гол, от които обаче не успяха да се възползват и сега гледат със свити сърца към реванша след седмица – 15-ти август, на стадиона „Стад дьо ла Мейно“ в Страсбург.

Победителят от двойката ще играе в плейофите срещу един измежду Вадуц (Лихтенщайн) и Айнтрахт Франкфут (Германия).

Двубоят започна нервно и за двата тима с повече нарушения в средата на терена.

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ЙОСИП ТОМАШЕВИЧ В 10-ата минута Локомотив Пд получи най-лошата възможна новина, след като Томашевич получи червен картон. Бранителят свали на земята финтиралия го и минал зад него нападател на Страсбург Нуно да Коста.

ГООООЛ Стефан Митрович откри за Страсбург в 11-ата минута – 0:1!

След изпълнението на дадения фаул Мартен изпрати топката на главата на капитана Митрович. Той бе оставен сам на далечна греда и с мощен удар с глава матира Луков с първия гол в срещата.

В 14-ата минута Локомотив Пд можеше да отговори, след като Умарбаев изпълни идентичен свободен удар. Топката попадна право на главата на Анте Аралица, но той от около десетина метра не уцели вратата на французите.

В 20-ата минута Аралица получи топката зад халфовата линия на Страсбург, напредна и стреля от дистанция, но Селс протегна ръка и изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар играч на Локомотив Пд стреля с глава и изпрати кълбото пред Ожболт. Той обаче не успя да се ориентира на няколко метра пред вратата на съперника и топката му бе избита.

В 26-ата минута минута Аралица овладя добре една дълга топка и чукна към Димитър Илиев. Втория стреля без подготовка, но след рикошет кълбото излезе в корнер.

В 33-ата минута Ибрахима Сисико стреля от дистанция, фронтално на вратата на Мартин Луков, но топката излетя встрани. 4 минути след това подобен шанс имаше и нападателят на французите Белегард, но той отново не намери целта.

В 44-ата минута Локомотив Пд вкара гол чрез Ален Ожболт, но страничният рефер вдигна своя флаг за засада.

Втората част започна с хубав удар на Димитър Илиев от дистанция, но в аут. В 61-ата минута Страсбург имаше голям шанс за гол, но го пропиля. Нуно да Коща получи пас зад защитата на “смърфовете” и се излезе сам срещу Луков. Ударът му обаче бе париран от прекрасната намеса на стража на домакините.

Две минути след това подаване отдясно Да Коща отново застраши Мартин Луков след удар с глава, но и сега българинът бе на мястото си и улови.

В 66-ата минута влезлият преди секунди Кени Лала се впусна по десния фланг и центрира зад защитата на домакините. Езе все пак протегна крак на пътя на топката и въпреки риска от автогол изчисти в корнер. След него не последва нищо опасно за домакините.

В 69-ата минута Жан-Риснер Белагард стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

В 85-ата минута Бирсент Карагарен сътвори жесток пропуск. Димитър Илиев се пребори за топката от аутлинията и я върна към линията на малкото наказателно поле. Там напълно непокрит бе крилото, който обаче не уцели вратата и извади кълбото в аут.

В 88-ата минута резервата на Страсбург – Людовик Ажорк, излезе сам срещу Луков, но не успя да го преодолее. Стражът протегна лявата си ръка и отбори топката. Тя отново се върна в Ажорк, който отново шутира, но сега Малембана беше последна преграда на пътя на топката. Впоследствие играчите на Локомотив Пд изчистиха топката.

В крайна сметка нито един от двата отбора не се добра до ново попадение. Всичко ще се реши в Страсбург след седмица (15-ти август).

Стартови състави:

Локомотив Пд: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Петър Витанов (Георги Илиев 82′), Первиз Умарбаев (Уирис Густаво 66′), Бирсент Карагерен, Димитър Илиев (капитан), Момчил Цветанов, Анте Аралица, Ален Ожболт (Давид Малембана 66′)