АкадемикБаскетбол

Академик удари сърби в първата си контрола в зала “Сила”

Академик Бултекс 99 изигра първата си контрола в новата зала “Сила”, в която ще провежда срещите си от Националната баскетболна лига. В спаринга пловдивският тим победи гостуващия Пирот от Сърбия със 77:64.

До почивката двубоят бе равностоен, като студентите спечелиха първата четвърт с 18:15 и загубиха втората с 20:19. След дългата пауза играта продължи да бъде равностойна, като домакините взеха още две точки аванс с 15:13 в третата четвърт. В заключителната част Академик Бултекс 99 наложи по-осезаемо надмощие и спечели с 25:16.

Шампионска лига се завърна! Най-добрите отбори в Европа започват похода към най-ценният трофей. Започни и ти своя поход към печалбите с бонус от 100 лв. за нови клиенти в bet365. Залагай на живо удобно с мобилната версия на bet365 и печели с още много бонуси за нови клиенти. Вземи бонус от 100 лв в bet365 сега оттук >>>

Двубоят бе дебют за новото попълнение Айзея Умипиг. Плеймейкърът от САЩ показа добро взаимодействие с новите си съотборници и даде заявка, че ще бъде полезен на тима в предстоящите изпитания във вътрешното първенство и Балканската лига.

В петък стартира турнира за Купа Пловдив – отново в зала “Сила”. В 18 часа играят Левски и македонския Струмица, от 20 часа е мачът между Академик Бултекс 99 и Спартак Плевен. Входът е 5 лева за двата мача. В събота от 17 часа загубилите ще играят мач за 3-то място, а от 19 часа победителите ще си оспорват трофея. Цената на билетите е същата.