АкадемикБаскетбол

Академик с много драматичен и важен успех в битката за плейофите

Академик успя да победи Черно море Тича с 90:85 и записа нова важна крачка за участие в плейофите в НБЛ.

В първата четвърт пловдивчани успяха да се наложат с 24:22. Във втората четвърт Черно море спечели с точка – 24:23 и така на полувремето резултатът беше 47:46 за Академик.

Черно море спечели третата четвърт с 27:16 и поведе с 10 точки преди решителната последна четвърт. В последната четвърт Академик успя да навакса изоставането спечели частта с 29:12 и спечели изключително ценна победа в борбата за плейофите при 90:85.

Джейлън Минет стана най-резултатен с 18 точки, Васил Бачев добави 15, а с 12 се отчете Александър Милов.

За Черно море Тича Тач Ънру стана най-резултатен с 26 точки. Следващият мач на Академик е още тази събота – домакинство на Шумен.