
Стана ясно кои футболисти са в призовата тройка за „Футболист на годината“ за 2020 г. Победителят в анкетата на БФС, Асоциацията на българските спортни журналисти и „Дакс медия“ ще бъде обявен утре. Това ще бъде 60-а юбилейна церемония в историята.
На церемонията ще бъде обявен и треньор №1 на България и неговите подгласници. Ще станат ясни и най-добрите футболисти в българското първенство за 2020 г. по постове – най-добър вратар, най-добър защитник, най-добър халф, най-добър нападател, най-добър чужденец и най-прогресиращ млад играч.
Ще бъде оповестен и изборът за най-красив гол. Ще има награда и за най-добрата българска футболистка за 2020 г. За пета поредна година ще бъде връчена и специалната награда „Лъвско сърце – Трифон Иванов“.