АкадемикБаскетбол

Ямбол не остави шансове на Академик и спечели “Парти клуб”

Ямбол записа втора победа, а с това си осигури и първото място на приятелския турнир, организиран от Академик Пловдив.

Ямболии се наложиха над домакина Академик с 94-77 и утре ще играят срещу Черноморец, който до момента има две загуби. Дори при неуспех, Ямбол ще остане първи в класирането. В другата среща от последния ден Спартак Плевен ще се изправи срещу Академик.

Домакините от Пловдив започнаха много силно и след като водиха през цялото първо полувреме, на моменти с 15 точки, имаха аванс от 8 на почивката. В началото на третия период обаче ямболии изравниха, а до края му бързо се откъснаха напред за 72-63. Те спечелиха последната десетка категорично и стигнаха до убедителния успех.

Страхотен мач за победителите изигра Неманя Милошевич, който записа 18 точки, 12 борби и 6 асистенции, а с по 16 точки се включиха Сергей Цветков и Станислав Говедаров.

За Академик 24 вкара Илиян Ставрев, а 23 точки наниза Димитър Хорозов.

Източник: bgbasket.com