Ботев ПловдивДюшФК ЕвроколежФутбол

Юношите старша на Ботев и Евроколежа не се победиха в контрола

Ботев U19 и Евроколеж 95 завършиха 2:2 в контролна среща. Мачът се игра на изкуствения терен на базата на “жълто-черните” в Коматево. Двата отбора демонстрираха приятен за наблюдаване футбол и освен отбелязаните 4 гола създадоха още множество положения пред двете врати.

“Канарчетата” започнаха по-активно срещата и контролираха случващото се на терена в първите 15 минути. В 8-ата минута Красимир Здравков бе изведен зад защитата на “колежани” и напредна, но стражът на гостите се намеси отлично и успя да улови топката. 2 минути по-късно Гери Димитров стреля от около 12 метра, но отново Апостол Стоянов успя да спаси. В 15-ата минута възпитаниците на Костадин Видолов откриха резултата. “Жълто-черните” направиха отлична многоходова атака, при която Даниел Спасов пусна успореден на голлинията пас към Красимир Здравков, който на празна врата вкара за 1:0.

3 минути по-късно “сините” стигнаха до равенството след изключително красив гол на Сезгин Четин, който прати топката в мрежата на Мартин Димитров с плътен удар от над 20 метра. В 25-ата минута ботевистите отново поведоха, след като защитник на “колежани” не успя да изчисти центрирана в наказателното поле топка и тя попадна в капитана Валентин Томов, който с удар от точката на дузпата се разписа за 2:1. До края на първата част нямаше интересни положения и пред двете врати, въпреки опитите на двата отбора за опасни атаки.

Втората част започна бурно и само няколко секунди след нейния старт “колежани” стигнаха до равенството. “Сините” центрираха отдясно в наказателното поле на Ботев, където Пламен Табаков с глава прати топката във вратата на Кръстьо Кръстев. В 67-ата минута Виктор Пенчев напредна добре и шутира опасно, а ударът му прати топката на сантиметри от дясната греда на Апостол Стоянов.

С течение на времето силите на двата отбора намаляха и опасностите пред вратите липсваха, преди да се стигне до 82-ата минута, когато Антон Кюлюнков остана сам срещу Кръстьо Кръстев и стреля, но стражът на “жълто-черните” се намеси отлично и спаси. Секунди по-късно “канарчетата” организираха отлична атака, при която топката бе центрирана в наказателното поле на Евроколеж и Кристиан Димитров я прати под гредата, но Апостол Стоянов демонстрира феноменален рефлекс и успя да избие.

Стартовият състав на Ботев: Мартин Димитров, Никола Марин, Динко Шопов, Атанас Куманов, Мартин Атанасов, Валентин Томов, Даниел Стефанов, Даниел Спасов, Виктор Пенчев, Красимир Здравков, Гери Димитров

Снимка и източник: academy.botevplovdiv.bg