Юношите на Ботев (Пд) премазаха с двуцифрен резултат Марица за Купата!

Ботев стартира по отличен начин защитата на Купата на БФС при набор 2001. В среща от първия кръг на надпреварата “канарчетата” разпиляха с 11:0 Марица, а двубоят се игра на стадиона в село Труд.

Мачът стартира по възможно най-добрия начин за “жълто-черните” и само след шест секунди игра резултатът бе открит. Крис Добрев взе топката от центъра, премина през няколко защитници и с топовен удар от 25 метра разстреля вратаря.

Последваха няколко пропуска за ботевистите, преди в 17-ата минута Станислав Шопов да покачи на 2:0. Роденият през 2002 година халф овладя от собствената си половина и след дълъг рейд стреля от границата на наказателното поле, правейки безпомощен стража на домакините.

4 минути по-късно двамата голмайстори си взаимодействаха и Шопов пусна към Добрев, който преодоля вратаря и на празна врата покачи на 3:0. Само след 60 секунди Габриел Земярски отне топката и центрира отляво, а Крис Добрев от въздуха оформи своя хеттрик – 4:0.

В 26-ата минута Димитър Пройчев пробва центриране, насочвайки топката към вратата, а стражът не се намеси добре и топката влетя във вратата за 5:0. В 29-ата минута Димитър Тонев пусна триково към Кристиан Добрев, който останал сам срещу вратаря пусна покрай него, вкарвайки четвъртия си гол в мача – 6:0.

mar-2

До края на първата част момчетата на Стефан Стоянов успяха да отбележат още две попадения. В 35-ата минута Димитър Тонев се разписа от близка дистанция за 7:0 след асистенция на Крис Добрев, а в 38-ата минута Димитър Пройчев вкара директно от ъглов удар.

През втората част наставникът на “канарчетата” даде шанс на някои футболисти от набор 2002 да вземат участие в срещата и даде почивка на част от титулярите си. В 45-ата минута Иво Казаков се разписа за 9:0, след като бе изпуснат от защитата на Марица.

Последваха две добри положения за “жълтите” да стигнат до почетно попадение, но Мартин Панев се намеси отлично, отразявайки и двата удара. В 55-ата минута Габриел Земярски бе близо до това също да се разпише, но ударът му бе спасен от вратаря.

В 58-ата минута, след изпълнение на ъглов удар, Даниел Иванов бе най-съобразителен и вкара за 10:0. Крайният резултат бе оформен малко преди края, когато Димитър Балинов разстреля вратаря с плътен диагонален удар.

По този начин “канарчетата” се класираха за втория кръг, където съперник ще бъде Локомотив (Пловдив). Двубоят е следващата седмица, а победителят се класира за следващата фаза, докато загубилият тим ще мине през баражите.

Източник: academy.botevplovdiv.bg