Локомотив ПловдивТопФутбол
“Южната” трибуна на Лаута е на финалната права, двубоят с Левски може да се играе в Пловдив

Втората трибуна на стадион “Локомотив” – юг е на финалната си права. В момента се поставя козирката и когато времето позволи козирката ще бъде напълно завършена. Продължават строителните дейности вътре в трибуната. Все още няма яснота кога трибуната ще получи всички необходими документи, но от клуба се надяват това да стане за началото на следващия сезон, който се очаква да бъде в средата на юли.
През това време продължават ремонтните дейности и на източната трибуна – “Спортклуб” – бетонна конструкция, колони и плочи. Не мога да се ангажирам със срок за пускането на трибуната, но се надяваме това да стане за следващия сезон. Около 1/3 от трибуната ще бъде за гостуващите фенове”, заяви кметът на Район “Южен” и отговорник за строежа на “Лаута” от страна на Община Пловдив Костадин Язов пред “Трафикнюз”.
“Ще направим всичко възможно мачът с Левски да се играе на “Лаута”. Още е рано да се каже къде ще е мача, но правим всичко възможно мачът да се играе на стадион “Локомотив”. БФС и полицията ще решат дали ще се играе мачът в Пловдив. Има много фактори за тази среща и може би другата седмица ще има повече яснота. Мисля, че последният срок преди да се смени терен за футболна среща е 72 часа, което означава, че до петък 5 май ще е ясно къде се проведе двубоя”, заяви Язов относно мача с Левски.
Betano официално е в България с Уникални Бонуси за Нови Клиенти – ВЗЕМИ ГИ СЕГА