Локомотив (Пд) прекършен на „Три“…“Зелените“ са като стрели, които минават покрай теб, без да ги видиш!

Бруно Акрапович видя втори пореден крах на Локомотив (Пд) в първия си домакински мач като старши треньор на „смърфовете“…

Тази вечер на „Лаута“ „черно-белите“ бяха преки свидетели на класната игра на играчите на Лудогорец и загубиха с 0:3 от шампионите в среща от 16-ия кръг на Първа лига. Резултатът можеше да бъде и по-голям в полза на „зелените“, но след двете ранни попадения (15‘ Кешеру и 17‘ Марселиньо) разградчани може би решиха, че това е достатъчно.

През втората част по-пасивната игра на Лудогорец отвори малко повече възможности пред играчите на „смърфовете“. На няколко пъти Марчев, Бакалов, Райков и Аяри си отвориха пространство за изстрели, но топката или летеше в аут, или пък добрите намеси на вратаря Ренан дос Сантош охлаждаха устрема на домакините. Все пак резервата Жоао Пауло завърши поредната силна контра на своя тим с попадение, оформяйки крайното 3:0.

Локомотив (Пд) завърши срещата с 10 души, след като в 67-та минута централният защитник Пламен Николов спря мощен пробив на Джоди Лукоки по десния фланг и бе изгонен от игра. В 69-та минута срещата бе прекратена, тъй като светлинните генератори спряха да работят. След 6 минути в тъмнина обаче срещата се поднови.

Това е втора поредна загуба за „черно-белите“ под ръководството на Бруно Акрапович, който започна престоя си на „Лаута“ със загуба от Левски (0:1) преди две седмици.
След тази загуба “черно-белите” остават 9-ти с 20т., докато шампионите вече се отдалечат на 5т. от ЦСКА-София на върха в подреждането и вече имат 39т.

Началото бе силно за домакините. Банович намери останалия сам Бакалов отляво на наказателното поле на “зелените”. Крилото се позабави, но в крайна сметка стреля слабо и Ренан улови.

Минута след това пробив на Вандерсон създаде притеснения за отбраната на Локомотив (Пд). Диао се размина с топка и не успя да я изчисти с ръка. За радост на “черно-белите” обаче нямаше играч на Лудогорец в тази зона и топката излезе в тъч.

В 4-та минута Мори Диао направи страхотно спасяване, след като Кешеру стреля много технично от пряк свободен удар. Топката прехвърли стената и се бе насочила в горния ляв ъгъл на вратата на домакините. С много качествен плонж Диао обаче изпрати топката в корнер.

Минута след това Лукоки бе намерен добре от Натанаел, който центрира от левия фланг. Атакуващият играч на разградчани стреля силно, но неточно към вратата на Диао.

ГОООЛ Кладиу Кешеру отри за Лудогорец в 15-та минута – 0:1!

Отбраната на Локомотив (Пд) не издържа на огромния натискт на гостите и подададе четвърт час след началото на срещата. Везалов не успя да изчисти една топка пред наказателното поле и тя попадна във Вандерсон. Той с фронтален пас между централните защитници на “смърфовете” намери Кешеру, който само с едно обръщане забоде коженото кълбо в долния ляв ъгъл на вратата на Мори Диао.

ГОООЛ Марселиньо покачи за своите в 17-та минута – 0:2!

Само 120 секунди след първото попадение Лудогорец се добра до комфортното 2:0. Изпълнение на ъглов удар, отляво на вратата на Локомотив (Пд), не бе изчистено от нито един “черно-бял” футболист, а топката стигна до втора греда. Там непокрит бе оставен Марселиньо, но който на празна врата реализира.

Минута след гола Бакалов стигна до полето на Лудогорец с мощен индивидуален пробив и след това стреля, но топката излезе извън очертанията на вратата на гостите.

В 34-та минута Вандерсон се измъкна като моторетка зад защитата на Локомотив (Пд) още на центъра и на огромна скорост стигна до вратата на Диао. Вратаря на “смърфовете” скъси ъгъла, като излезе. Вандерсон не пожела да комбинира с Лукоки, който бе сам на празна врата, а реши да завърши сам – топката обаче бе избита от стража на “черно-белите” и тя излезе в корнер. 2 минути след това Банович стреля точно с глава, след изпълнение на корнер, но Ренан улови.

Първият шут по посока на една от двете бе на Вандерсон. В 48-та минута бразилецът стреля силно от 20 метра, фронтално на вратата на “смърфовете”, но топката излезе в аут. В ответната атака Райков също опита късмета си, но ударът му с левия крак излезе в аут.

В 59-та минута страхотна атака на “смърфовете” завърши с бомбен шут на Аяри. Ренан дос Сантош обаче следеше ситуацията и изби встрани. Три минути след това гостите загубиха пред своето поле и топката попадна в Бакалов. Той стреля силно, но и той шут излетя над вратата на Ренан.

В 67-та минута Николов бе изгонен от игра с директен червен картон, след като спря рязък пробив на Лукоки по десния фланг.

В 69-та минута на срещата бе прекратена! Четирите генератора на стадиона спряха да работят и над “Лаута” настана тъмнина за около 6 минути. Малко след това осветлението бе поправено и срещата продължи да се играе.

ГОООЛ Жоао Пауло нарпави резултата “класически” 3:0 в 89-та минута – 0:3!

Локомотив (Пд): Мори Диао, Георги Пашов, Димитър Везалов, Пламен Николов, Муса Мухамед, Раян Фрикеше, Игор Банович, Дино Мартинович (Райков 46′), Кхалед Аяри, Веселин Марчев (Дани Кики 54′), Димо Бакалов (Велковски 77′)

Резерви: Илко Пиргов, Асен Георгиев, Димитър Велковски, Дани Кики, Пауло Серджо, Aрхан Исуф, Симеон Райков

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел Пимента, Неусиано де Жезус Гусмао (Лукас Саша 46′), Георги Терзиев, Игор Пластун, Яцек Горалски, Марселиньо (Кампаняро 95′), Аниси, Вандерсон, Клаудиу Кешеру (Паоло 76′), Джоди Лукоки

Резерви: Хорхе Броун, Александър Василев, Густаво Кампаняро, Жоао Паоло, Лукас Саша, Кишада, Светослав Дяков

Главен Треньор: Петър Колев/ Димитров Димитров

Главен съдия: Стефан Апостолов

“Рестартиран” Локомотив търси преломния момент на своя сезон срещу шампиона…