ШАМПИОНИ! Ботев Пд стана шампион в Елитната до 17 г.

Ботев (Пловдив) спечели Елитната юношеска група до 17 години! В среща от 27-ия кръг “канарчетата” се наложиха с 3:1 над Черно море на стадион “Корабостроител” във Варна.

По този начин “жълто-черните” станаха недостижими на върха три кръга преди края на шампионата, след като отвориха аванс от 11т. пред втория Левски и третия ЦСКА-София.

Срещата във Варна стартира с пропуск на домакините, които във 2-ата минута изтърваха отлична възможност. Играч на “зелените” се отскубна по левия фланг и на 7-8 метра от вратата шутира, но покрай страничния стълб.

В 12-ата минута голмайстърът на пловдивчани Георги Трифонов откри резултата, след удар от близка дистанция. В 22-ата минута центриране от фаул свари неподготвена отбраната на “канарчетата” и нападател на “моряците” изравни – 1:1.

Веднага след изпълнението на центъра ботевистите допуснаха много груба грешка, играч на Черно море остана сам срещу Милко Баданов и стреля, но топката се отклони от страничната греда. В 42-ата минута топката бе центрирана отляво по атаката на Ботев, Георги Трифонов пропусна кълбото и то се озова в Атанас Чернев, който от няколко метра прониза вратаря за 2:1.

В 44-ата минута удар от далечна дистанция бе подценен от Милко Баданов и топката мина под плонжа на “жълто-черния” вратар, но за късмет на пловдивчани кълбото излезе в корнер. В последната минута на първата част Иво Казаков бе изведен от Петър Итов сам срещу стража на “моряците”, но ударът на нападателя се отклони от гредата.

Второто полувреме стартира великолепно за ботевистите, които след по-малко от 120 секунди игра ликуваха. Георги Трифонов отне топката от отбраната на Черно море и въпреки опитите на защитниците да бъде спрян напредна и прокара кълбото между краката на вратаря за 3:1, реализирайки своя 26-ти гол от началото на сезона.

В 52-ата минута след серия от центрирания към наказателното поле на Ботев нападател на домакините засече с глава, но Милко Баданов демонстрира отличните си качества и спаси. В 62-ата минута Георги Трифонов пусна към Иво Казаков, който стреля, но кълбото мина над вратата.

В 65-ата минута няколко футболисти на домакините се разминаха след опасно центриране от свободен удар. В 67-ата минута Георги Господинов намери Иво Казаков в наказателното поле и талантливият нападател шутира, но вратарят спаси.

Минута по-късно нападател на “моряците” се разходи из “жълто-черната” отбрана и от близка дистанция стреля, а кълбото мина над вратата. В следващите минути последваха два много опасни удара към вратата на “канарчетата”, но и при двата случая кълбото мина покрай гредата.

Натискът на домакините се засилваше с всяка изминала минута, но “моряците” така и не успяваха да намерят пътя към вратата на Баданов. В 78-ата минута играч на “зелените” отправи силен удар отдясно, но вратарят на “жълто-черните” закова топката в ръцете си.

В изиграните 27 кръга момчетата на Петър Пенчев записаха 23 победи, 3 равенства и едва едно поражение. “Жълто-черните” са реализирали и впечатляващите 92 гола, като са допуснали едва 15 попадения във вратата си.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Милко Баданов, Венцислав Богданов, Атанас Чернев, Мерт Салимехмед, Атанас Стоименов, Петър Итов, Мартин Русев (к), Георги Господинов, Стефан Попов, Иво Казаков, Георги Трифонов

Източник: botevplovdiv.bg