Ботев ПловдивНационалиПловдивчаниФутбол

Чунчуков и Колев с голове за младежите, носят точката срещу Естония

Младежкия национален отбор на България до 21 години завърши 2:2 при гостуването си на Естония в предпоследна среща от квалификациите за Евро 2015. Головете за младежите вкараха “канарчетата” Алекс Колев и Цветелин Чунчуков.

Алекс Колев реализира още в 8-та минута на двубоя, като това беше негов 5-ти гол за младежкия национален отбор. Като 4 от попаденията му са именно в квалификациите. С този гол той изпревари Тодор Неделев при голмайсторите, който игра в първите два мача в квалификациите и реализира 3 гола, а след това беше издърпан при мъжете.

В 49-та минута обаче Мадис Винхман изравни, а в 65-та минута Пламен Гълъбов фаулира в пеналта Ханес Аниер, защитникът на Литекс беше последен в отбраната и получи директен червен картон. Потърпевшият застана зад топката и реализира за 2:1.

Дори и при 2:1 “лъвовете” търсеха гола и той падна в 79-та минута, когато Цветелин Чунчуков реализира още при дебюта си за младежите и спаси точката за нашите.

В 90-та минута и Естония остана с 10 човека, след като Брент Лепитсу също беше изгонен.

Алекс Колев изведе младежите с капитанската лента и изигра цял мач, Цветелин Чунчуков също беше титуляр и беше заменен от Красимир Станоев в 87-та минута, Божидар Васев също започна като титуляр и беше заменен в 78-та минута от съотборника си Станислав Дрянов. Единствено Лазар Марин не взе участие от играчите на Ботев в двубоя.

България U21: Анатоли Господинов, Антон Недялков, Пламен Гълъбов, Кристиян Малинов, Александър Василев, Божидар Васев (Станислав Дрянов 78), Радослав Цонев, Антон Карачанаков (Никола Колев 69), Александър Колев, Цветелин Чунчуков (Красимир Станоев 87)

baner-tribuna-plovdiv-pod-statiiteХаресай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>