ВолейболИз градаМарица - жениПловдивчани

ЦСКА препъна ВК Марица и се класира на финал

ВК Марица загуби от ЦСКА в третия двубой по между им. Той бе с особена важност, след като първия завърши с победа за Марица (3:1), а гостуването на пловдивчанки в София завърши 3:0. С днешната победа ЦСКА- Демакс се класира на финал.

Първият гейм започва доста равностойно, а при първата пауза ЦСКА поведе с 8:7. Марица обаче бързо поведе с две точки, след като спечели три поредни – 10:8. ЦСКА намали при първата техническа пауза, която дойде при точка аванс за домакините – 16:15. Марица дори стигна до геймбол, но ЦСКА успя да измъкне гейма с 27:25.

Във втората част първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за ЦСКА, след като Марица губеше с 3:7, но успя да се върне в двубоя и изравни до 7:7. При второто техническо прекъсване обаче ЦСКА имаше много добър аванс 16:9. След почивката Марица нямаше никакъв шанс и загуби гейма с 25:13.

В третият гейм първата техническа пауза дойде при 8:7 за ЦСКА. При второто техническо прекъсване ЦСКА поведе с 16:14. Марица обаче показа невероятен характер и не се предаде 25:20.

Четвъртата част предложи много обрати и размяна на водачеството, но в крайна сметка Червените триумфираха след 25:23 и елиминираха Марица.