Левски СофияПърва Лига

Футболист на Левски с уникално постижение

Нападателят Билал Бари се появи на терена като смяна на мястото на Марин Петков в 68-ата минута срещу Пирин. Това бе първи мач за мароканеца от 34 поредни в първенството, в които неизменно започваше като титуляр, пише “Тема спорт”.

Последният случай, в който 24-годишният футболист се появи от пейката отново бе на “Герена” и се случи на 20 май 2021 година срещу Ботев Пловдив (1:2) през сезон 2020/21. Мароканецът стартира във всички мачове на Левски през миналата кампания, в които вкара шест попадения.

Стълбовете в защитата на Левски Ноа Сонко Сундберг и Хосе Кордоба са играчите, които са били на терена през всичките 270 минути в трите мача на сините от началото на сезона. С 300 секунди по-малко са престояли на игрището атакуващите играчи Уелтън и Роналдо. Двамата бразилци бяха заменяни в края на мачовете със Спартак Варна (5:0) и Пирин (1:0).

От началото на сезона Станимир Стоилов е използвал 19 футболисти. Десет от тях са чужденци, а девет – българи. Тук трябва да отбележим, че в първия кръг срещу ФК ЦСКА 1948 (0:1) титуляр започна Анте Блажевич, но хърватинът тотално разочарова и Станимир Стоилов го извади от състава, като едва ли отново ще се появи със синята фланелка.

Левски реализира шест гола от началото на шампионата, като всички те са на стадион “Георги Аспарухов” – Спартак Варна (5:0) и Пирин (1:0). Сините имаха и едно гостуване на ЦСКА 1948 (0:1), в което не успяха да отбележат попадение и все още не са поразявали противниковата врата извън “Герена”.
Сините затвърждават тенденцията от миналия сезон да не допускат много попадения и от трите изиграни мача имат две сухи мрежи на сметката си – по една за Николай Михайлов и Пламен Андреев. Това бе и шести мач за 17-годишния вратар в Първа лига, в които е допуснал три попадения.

Футболистите на Левски най-често поразяват противниковата мрежа в заключителните минути на мачовете. От вкарани шест гола половината от тях са паднали след 75-ата минута. На противоположния полюс са първите 30 минути от двубоите, в които сините все още не са отбелязвали попадение.