Ботев ПловдивДюшФутбол

Ударно начало за Ботев в U15, “канарчетата” вкараха седем в един мач

Ботев разгроми със 7:1 Бургас-Спорт в мач от първия кръг на Елитната група до 15 години. Двубоят се игра на изкуствения терен в “Коматево” и бе изгледан от около 50 зрители.

“Жълто-черните” доминираха тотално и заслужено се поздравиха с убедителния успех. Още в първите минути “канарчетата” бяха близо до откриване на резултата, но удар на Мартин Иванов от въздуха бе спасен от вратаря.

В 20-ата минута ботевистите на два пъти удариха страничните греди, след удари на Даниел Иванов и Атанас Стоименов. Само две минути по-късно логичното се случи и Ботев поведе. Атанас Стоименов получи топката по десния фланг и бе фаулиран в наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка. Томислав Георгиев застана зад кълбото и с премерен удар се разписа за 1:0.

В 27-ата минута Стоименов намери Иво Казаков в наказателното поле, капитанът залъга защитник и останал очи в очи с вратаря стреля, но стражът отрази удара. Последваха още няколко добри положения за гол, преди в последната минута на първата част резултатът да стане 2:0. Петър Итов центрира отдясно и Иво Казаков изпревари защитник в “синьо”, като с глава прати топката в мрежата за втори път.

Втората част стартира с пропуск на Иво Казаков, който засече топката от воле, но я прати над вратата. В 43-ата минута изненадващо гостите върнаха едно попадение след груба грешка в отбраната на Ботев. Само три минути по-късно обаче “жълто-черните” си върнаха двата гола аванс, а автор на попадението бе Даниел Иванов, разписал се с удар от близка дистанция.

В 55-ата минута резултатът стана 4:1. Атанас Чернев получи пас зад гърба на отбраната на бургазлии и с удар покрай вратаря също записа името си сред голмайсторите. В 62-ата минута Томислав Георгиев центрира отдясно и Никола Райчев от въздуха вкара топката във вратата за пети път.

3 минути по-късно Мартин Русев пусна към Мартин Лазов в центъра на терена, а той с едно докосване намери Томислав Георгиев. Играчът с №19 напредна, преодоля вратаря и шутира към вратата, а защитник в опита си да изчисти насочи кълбото към мрежата за 6:1. Крайният резултат бе фиксиран в последната минута, когато Георги Маджаров центрира от ъглов удар и Петър Итов от няколко метра вкара за крайното 7:1.

Източник: botevplovdiv.bg