Ботев ПловдивТопФутбол
Ударен изходящ трансфер на “Колежа”, Ботев е в напреднали преговори за своя звезда

Румънски гранд преговаря за защитник на Ботев Пловдив, пишат медиите отвъд Дунав. Става въпрос за актуалния шампион на страната ФКСБ, който иска левия бек на канарчетата Константинос Балоянис. Напоследък той действа като вътрешен халф и се е понравил с представянето си и тази своя универсалност. В някои мачове той играеше и като крило.
Като юноша Балоянис е част от академиите на английския Арсенал и нидерландския Цволе. Договорът му с жълто-черните е до юни 2026 година. На този етап няма индикации контрактът му да бъде удължен и затова от Ботев Пд почти сигурно ще приемат офертата на ФКСБ.
Основната причина е, че през лятото той ще си тръгне от „Колежа“ като свободен агент, ако не преподпише, и клубът няма да вземе нищо за него. Отделно от януари левият бек ще е свободен да парафира предварителни споразумения. Затова ръководството на Ботев Пд се опитва да финализира преговорите до края на тази година и да получи трансферна сума за играча.
Преди време се заговори за интерес и на ЦСКА към защитника, когато начело на армейците бе Душан Керкез. Сега обаче при Христо Янев нещата са се променили.
Новият старши треньор на канарчетата Димитър Димитров-Херо загатна, че ще има доста промени в отбора през зимата. Очаква се раздяла с не малко играчи, както и почти изцяло нова селекция.
„Тема спорт“
LiveScoreBet е Тук! Новият Титан в Спортните Залози и Казино















Разпродават и …