ВолейболМарицаСъбития

Трудна, но сладка победа за Марица в Купа Пловдив

Марица започна с трудна победа традиционния международен женски волейболен турнир за Купа Пловдив.

Срещата се проведе в залата на пловдивския университет. Маричанки изтръгнаха победа над гръцкия Маркопулу Ревойл (Маркопуло) с драматичното 3:2 (25:8, 14:25, 25:18, 23:25, 15:13) гейма.

Българките започнаха слабо и позволиха на съперничките си да поведат с 6:4. След 11 поредни точки за пловдивчанки ,обаче, резултатът беше обърнат.

Симона Димитрова застана на сервис и с общо шест аса в серията Марица доведе нещата до 24:7. Радосвета Тенева затвори гейма при разгромното 25:8.

Гостите от Маркопулу поведоха във втората част с 6:1. Волейболистките търсеха начин за обрат, но не успяха да го намерят. Ерика Меркадо от състава на гостите, направи серия от сервиси и с директна точка от начален удар оформи крайното 25:14.

Третата част се разви добре за Марица. Момичетата на Иван Петков успяха да наложат превес. С мощен удар на Виктория Григорова през центъра бе сложена точка на тази част при 25:18 за Марица.

Четвъртата беше по-интересна от предишните три. Преобладаваха красиви дълги разигравания и интересни обрати. За жалост, маричанки изпуснаха гейма и го загубиха с 25:23.

Така срещата отиде на тайбрек. До последно гостите водеха с 13:11, но Марица показа по-стабилни нерви и отбеляза четири поредни точки при изпълнение на сервис. Блокаут на Габи Цветанова за крайното 15:13 подпечата победата на българските шампионки.

Ерика Меркадо записа 24 точки за Маркопулу Ревойл и стана най-добър реализатор на двубоя. Габриела Цветанова бе най-резултатна за домакините с 20 точки.