Три от три за Ботев (Пд) в контролите

Ботев постигна трета поредна победа в контролните срещи от предсезонната подготовка. След победите над Ботев (Гълъбово) и Верея, днес “жълто-черните” се наложиха с 2:0 над Локомотив (Горна Оряховица).

baner-tribuna-plovdiv-pod-statiite

Двубоят се игра на централния терен на “Футболен комплекс Ботев 1912”. В стартовия състав на “канарчетата” Николай Киров бе заложил на 10 българи, а единственият чужденец бе вратарят Даниел Кайзер.

Срещата започна в доста спокойно темпо, като в първата третина на мача липсваха каквито и да е положения пред двете врати. В 34-ата минута Йордан Минев центрира отляво и Филип Филипов засече с глава, но вратарят на гостите улови.

“Черно-белите” отговориха 3 минути по-късно, когато Илия Карапетров напредна и стреля от границата на наказателното поле, а Даниел Кайзер спаси. Серията от положения продължи в следващата минута, когато Тодор Неделев отправи опасен удар, минал на метър от гредата.

В 40-ата минута юношата на “канарчетата” Димитър Калчев засече с глава центриране отляво, а топката мина на сантиметри от напречната греда на Кайзер. В 41-ата минута Васил Шопов стреля от средна дистанция, но стражът на гостите изби. 3 минути по-късно Неделев шутира от малък ъгъл, а вратарят на Локомотив за пореден път спаси.

След почивката ботевистите доминираха тотално, като създадоха куп положения пред вратата на тима от Горна Оряховица. С течение на времето Николай Киров направи редица смени, като в игра се появиха и доста юноши на клуба.

В 53-ата минута Тодор Неделев комбинира със Слави Шопов и роденият през 2002 година талант стреля от ъгъла на наказателното поле, но стражът на гостите отрази удара. 4 минути по-късно двамата отново комбинираха, като този път ударът на 16-годишния футболист профуча в непосредствена близост до страничната греда.

В 58-ата минута Димитър Калчев за втори път застраши вратата на Ботев, отправяйки опасен, но неточен удар към Даниел Кайзер. В 64-ата минута резултатът бе открит след великолепно изпълнен свободен удар от около 25 метра от Тодор Неделев – 1:0.

В 73-ата минута Фелипе Бризола отправи мощен шут към вратата на Локомотив, топката рикошира в защитник и попадна в Тодор Неделев, който също стреля, а вратарят на “черно-белите” улови. В 78-ата минута Радослав Терзиев бе близо до това да се разпише, след като засече центриране от корнер, но топката мина покрай целта.

2 минути преди края на срещата “канарчетата” стигнаха до втори гол. Миналият отляво на “жълто-черната” отбрана Костадин Ничев отправи удар от ъгъла на наказателното поле, Симеон Симеонов отрази удара, но топката попадна право в краката на Диого Кампос, който на празна врата оформи крайния резултат.

Следващата контрола на Ботев (Пловдив) е на 04.07 срещу Ботев (Враца).

Стартовият състав на Ботев: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Костадин Ничев, Йордан Минев, Димитър Пиргов, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Милко Георгиев, Кристиан Добрев, Тодор Неделев, Васил Шопов

През второто полувреме в игра за Ботев се появиха: Мартин Димитров, Станислав Шопов, Кристиан Димитров, Радослав Апостолов, Радослав Терзиев, Фелипе Бризола, Диого Кампос, Благовест Данчев, Атанас Янков