Виктория Волей - мъжеВолейбол

Треньор на Виктория Волей избран за №1 на 2015 при подрастващите

Треньорът на Виктория Волей (Пд) Драган Иванов, който е и селекционер на юношеския национален отбор на България по волейбол (U19), бе избран за треньор №1 на 2015 година при подрастващите.

Това стана в традиционната годишна анкета на сайта Viasport.bg, в която гласа си дават спортните журналисти. Драган Иванов спечели убедително първото място с 270 точки. Пловдивският специалист изпревари футболните треньори Светослав Тодоров (130 точки) и Викторио Павлов (40 т.).

ivanov

Под ръководството на Драган Иванов, националният волейболен тим спечели през 2015 година сребърните медали от европейските младежки игри в Тбилиси, 6-о място на европейско първенство и 12-о място на световния шампионат.

В същата анкета, за отбор №1 на 2015 година бе определен именно юношеският национален тим по волейбол, в който играха петима състезатели на пловдивския клуб Виктория Волей – Димитър Узунов, Ивайло Иванов, Стефан Иванов, Георги Димитров и Станислав Драмов.

Те събраха 358 точки в допитването и изпревариха две футболни национални гарнитури – тези до 17 г. и до 19 г.