Ботев ПловдивВ чужбинаНационалиФутбол

Тошко Неделев изригна във втория си мач за Майнц

Тодор Неделев направи чудесен втори двубой за Майнц, младокът от Белозем изработи два от головете за своя тим в контролата срещу НЕК Ниймеген спечелена с 3:2 от немците.

Срещата започна много лошо за Майнц и на полувремето резултатът беше 2:1 за НЕК. Първо в 6-та минута Райън Коолвик от дузпа откри за НЕК, а капитанът Николче Новески изравни в 43-та минута. Но малко преди края на полувремето Сьорен Рейкс отново даде преднина на холандците.

През втората част отново в игра влезе Тодор Неделев, който записа втория си неофициален мач за Майнц. Неделев изригна с две асистенции в рамките на само 2 минути. В 87-та минута Неделев изпълни пряк свободен удар вратарят на НЕК не успя да избие добре топката и тя попадна при Юнус Мали, който изравни – 2:2. Само две минути по-късно Неделев изведе чудесно по дясното крило Тобиас Шлик, който центрира към Юнус Мали, който засече с глава и донесе победата на Майнц с 3:2.

Това е последен мач за Майнц преди подновяването на Бундеслигата на 25 януари, тогава Майнц гостува на Щутгарт.

Майнц 1-ро полувреме: Кариус, Поспех, Бел, Новески, Росбах, Моритз, Гейс, Парк, Мюлер, Оказаки, Мотинг

Майнц 2-ро полувреме: Веткло, Шлик, Бунгерт, Свенсон, Диаз, Салер, Кох, Сото, Неделев, Паркър, Мали