ВолейболМарица - жени

Тежка загуба за Марица (Пловдив) от гръцкия шампион в Бурса

Марица (Пловдив) не успя да повтори подвига си на силния международен волейболен турнир Дженгиз Гьолю в Бурса.

В съботния следобед шампионът на България отстъпи пред шампиона на Гърция Олимпиакос (Пирея) с 0:3 (18:25, 22:25, 15:25) след 80 минути игра. За тима от южната ни съседка това бе трета победа от три изиграни мача, с което остава едноличен лидер във временното класиране.

Водено от германската националка Заскиа Хипе, нападението на Олимпиакос бе в основата на успеха на гръцкия тим в първата част. Волейболистките на Марица успяха да бъдат равностойни само до второто техническо прекъсване, след което Червено-белите дръпнаха напред и взеха гейма с 25:18.

И двата отбора увеличиха непредизвиканите грешки във втората част, но бракът бе повече в българската половина на игрището. Равновесието се задържа до 21:21, но в заключителните моменти от гейма отново състезателките на Олимпиакос бяха по-концентрирани и с точка на центъра Катерина Йота оформиха крайното 25:22.

В началото на третата част Олимпиакос наложи пълно надмощие на терена. Едва когато разликата набъбна на 10 точки момичетата на Иван Петков започнаха да загатват за истинските си възможности. За обрат обаче беше твърде късно, особено когато Хипе отново беше във вихъра си. С мощна атака и с асистенция при двойна блокада германката донесе последните две точки на своя отбор, с които приключи нещата при категоричното 25:15.

Заскиа Хипе стана топреализатор на мача с 16 точки. Нейната съотборничка, сръбската националка Ана Лазаревич, добави 12. Най-резултатна в тима на Марица бе Габриела Цветанова, която отбеляза 9 точки срещу бившия си тим. За победителките не взе участие в мача новото им попълнение, българката Евгения Василева Цима, която бе титулярка в предишните им две срещи в Бурса.

В утрешния неделен ден, в последния мач от надпреварата, момичетата на Иван Петков ще се изправят срещу домакините от Бурса Бююкшехир Беледийе (Бурса) от 18:00 б.в. В турнира Дженгиз Гьолю 2016 участват още руският Протон (Балаково) и азербайджанският Азеррейл (Баку).