МарицаФутбол

Тежка загуба за Марица от Оборище в “Коматево”

Отборът на “Марица” загуби с 0:3 от “Оборище” в мач от 2-ри кръг от първенството във Втора лига, игран днес на терена на футболен комплекс “Ботев 1912” в пловдивския квартал “Коматево”, съобщава официалната Фейсбук страница на клуба.

Домакинството бе първо за “жълто-сините” през сезона, макар че тимът не играе на своя стадион.

“Марица” не започна добре двубоя и гостите се възползваха от това отбелязвайки два гола през първата част. Капитанът Георги Нетов откри за гостите от Панагюрище в 11 минута, а Петър Тончев удвои в 23-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Атнас Ташолов срещу противников нападател в наказателното поле. След 30-та минута маричани видимо подобриха играта си и Венцислав Гюзелев можеше да намали, но не успя да отбележи в опразнената врата.

Вземи 100% бонус до 100 лв. за нови клиенти в bet365. Гледай над 100 000 мачове. Залагай на живо удобно от твоя мобилен телефон и печели с още много страхотни бонуси в bet365. Започни с бонус от 100 лв. от сега оттук >>>

През втората част играта бе равностойна, като маричани имаха своите шансове, но не успяха да ги материализират. Рангел Игнатов можеше да отбележи, след като получи хубав пас и излизайки сам срещу стража на гостите Росен Андонов стреля много силно. Андонов обаче успя да избие в корнер. В 83-та минута, след контра на гостите, отново Георги Нетов беше точен за крайното 0:3.

След втория кръг “Марица” заема последната позиция без спечелена точка, след като в миналия кръг “жълто-сините” загубиха във Враца от местния “Ботев” с 2:1.
В следващите два кръга на “Марица” предстоят две тежки гостувания. Първото от тях е срещу амбицирания за завръщане в Първа лига тим на “Монтана”. Двубоят е на 7 август, понеделник, от 18 часа, на стадиона в село Чипровци, като мачът ще се предава пряко по Диема Спорт. Второто – срещу “Струмска слава” в Радомир, на 12 август, от 18 часа.

МАРИЦА: 1.Илия Николов ©, 2.Никола Марин, 3.Атанас Ташолов, 4.Мирослав Пушкаров, 6.Христо Стамов, 7.Джунейт Яшар, 8.Венцислав Гюзелев, 10.Димитър Юруков, 15.Светослав Читаков, 20.Борислав Караматев, 22.Николай Колев. РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Грабчев, 16.Алил Кардашев, 19.Петър Чалъков, 5 Самер Алхусейн, 21.Христо Янчев, 9.Рангел Игнатов, 18.Даниел Спасов

ОБОРИЩЕ: 1.Росен Андонов, 16.Кристиян Петков, 90.Димитър Руйчев, 5.Любомир Гуцев, 3.Мартин Василев, 15.Петър Тончев, 6.Никола Георгиев, 22.Цветомир Цонков, 10.Фернандо Енрике Кавалканте, 13.Костадин Аджов, 11.Георги Нетов ©. РЕЗЕРВИ: 12.Иван Иванов, 17.Ерай Карадайъ, 28.Елидиано Лима, 9.Боримир Карамфилов, 8.Майк Кръстев, 77.Мариян Наплатанов, 88.Мартин Сандов