Виктория Волей - мъжеВолейбол

Тежка загуба за Виктория в Тетевен

Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен) е новият лидер във Висшата лига на НВЛ Бачково след изиграването на мачовете от осмия кръг.  Пред около 350 верни свои фенове Банкерите изковаха чиста победа над доскорошния член на елита Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 (25:22, 25:17, 26:24).

Домакините успяха да обърнат резултата в първия гейм, след като пловдивчани бяха натрупали първоначален аванс от 6:2.  Във втората част тетевенци доминираха от самото начало и я спечелиха с убедителен резултат.   В третата Оранжевосините от Града под тепетата потърсиха път към обрата, като натиснаха с начален удар.  Волейболистите на Петър Костадинов дръпнаха напред и авансът им стигна до 6 точки при 13:7.  В крайна сметка те стигнаха и до геймбол, но след 24:23 за Виктория по-здрави се оказаха нервите на домакините, които затвориха гейма при 26:24 и мача при 3:0.

Така Тетевен вече има 18 точки от шест победи и една загуба и са с две точки пред досегашния водач Миньор (Перник).  Виктория пък застана на шеста позиция с 9 точки от три победи и четири загуби.