Талант от школата на Ботев (Пд) с дебют за Националния до 19г.

Юношата на Ботев (Пд) Иван Кирев дебютира за Националния отбор на България до 19 години в контролата срещу Англия.

Срещата се игра късно снощи и завърши с минимална победа с 2:1 за англичаните.

Нападателят на “канарчетата” се появи на терена на “Адамс Парк” в 58-ата минута и остави добри впечатления с изявите си. Роденият през 1998-ма година футболист дори се отчете с асистенция за попадението на “трикольорите”.

Домакините поведоха в резултата в 9-ата минута, когато точен бе Маркъс Едуардс. До края на първата част нови попадения не паднаха, а в 58-ата минута Кирев влезе в игра на мястото на Валентин Йосков.

В 70-ата минута националите осъществиха великолепна акция, в която размениха няколко подавания и Иван Кирев центрира към Станислав Иванов, който с едно докосване прати топката във вратата за 1:1. В заключителните секунди на двубоя островитяните стигнаха до победата, с попадение на Стърлинг.

Източник: academy.botevplovdiv.bg