СНИМКИ: „Жълто-черен“ празник край морето – Ботев (Пд) гледа смело към европейския хоризонт

Спокойно и без особени ядове Ботев (Пд) вече е е във втория кръг на Лига Европа!

Тази вечер „канарчетата“ победиха албанския Партизани (Тирана) с 1:0 на ст.“Лазур“ в Бургас. Така след успех с 3:1 в Албания преди седмица „жълто-черните“ се класират за втория предварителен кръг на турнира с общ резултат 4:1.

Момчетата на Николай Киров изиграха един изключително спокоен и освободен мач, с който успяха рано-рано да убият каквото и да е било желание за обрат у албанците.

Фелипе Бризола украси срещата с единствения гол в нея в още в 22-та минута. След попадението мотивацията на гостите падна значително и съпротивителните им сили бяха крайно недостачъно за нещо повече от почетна загуба.

Така Ботев (Пд) вече може спокойно да чака развоя на двубоя между унгарския Вашаш и израелския Бейтар, които тази вечер ще определят следващия съперник на пловдивчани. Първият мач между двата тима завърши при резултат 4:3 за евреите.

Вземи 100% бонус до 100 лв. за нови клиенти в bet365. Гледай над 100 000 мачове. Залагай на живо удобно от твоя мобилен телефон и печели с още много страхотни бонуси в bet365. Започни с бонус от 100 лв. от сега оттук >>>

Началото на двубоя бе за “канарчетата”, който още в 5-та минута чрез Тодор Неделев можеха да открият резултата. Той бе оставен сам в половината на Партизани и напредна. След като спечели няколко метра, “осмицата” на “канарчетата” стреля технично с левия крак, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Албен Ходжа.

3 минути след това Бризола стреля мощно от идентична позиция, но топката се спря право в ръцете на противниковия страж.

В 19-та минута Тодор Неделев на два пъти имаше шансове да открие резултата в полза на Ботев (Пд). Първо, крилото стреля от супертехнично от пряк свободен удар, но топката срещана горната греда и се върна на неговия крак.За съжаление на бултрасите и вторият удар на Неделев с левия крак не бе точен и премина встрани от вратата на Ходжа.

ГОООЛ Фелипе Бризола откри за Ботев (Пд) в 22-та минута – 1:0!

Лъчезар Балтанов по прекрасен начин центрира топката в наказателното поле на Партизани. Там останалия сам Фелипе Бризола бе на точното място и заби коженото кълбо в долния десен ъгъл на албанска врата.

В 39-та минута Прогни стреля силно с глава от над 15 метра, но Чворович не се поколеба и улови.

В 55-та минута Косоко стреля силно с глава. Топката затрудни много вратаря Ходжа и той я изпусна, но след това се поправи и успокои коженото кълбо в своите ръце. Десетина минути след това Бризола стреля от над 20 метра, но топката профуча над вратата на албанците.

След сериозно затишие откъм положения пред двете врати, в 78-та минута Крум Стоянов стреля от дистанция, но топката отново прелетя над вратата на Албен Ходжа.

В 79-та минута Мерзекай се озова сам срещу Чворович и стреля много силно по земя. Сърбинът обаче бе на точното място и изби в корнер след страхотна намеса.

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортери на TribunaPlovdiv.bg от ст.”Лазур”:

Ботев (Пд): Иван Чворович,Цветмори Панов, Пламен Димов, Виктор Генев, Йордан Минев, Фелипе Бризола (Алваро Юлиано 78′), ЯЯ Меледже, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Тони Тасев (Крум Стоянов 64′), Омар Косоко