СНИМКИ: И Чико е в историята! Императора нахълта като стар кошмар в дома на “канарчетата” и написа история…

Императора Мартин Камбуров попари “канарите” с исторически гол в четвъртото поредно равенство на Ботев (Пд)…

Момчетата на Николай Киров отново не успяха да стигнат до победата и завършиха наравно 1:1 с тима на Берое в 97-та Битка за Тракия. Срещата, играна на базата на “жълто-черните” в кв.Коматево, бе изключително емоционална, като в нейния край тя бе белязана от историческия 195-ти гол на Мартин Камбуров в шампионата.

След това си попадение той прескочи легендата на Ботев (Пд) Динко Дерменджиев-Чико, който е със 194 гола. Камбуров е само на 1 от Наско Сираков във вечната ранглиста на “А” група.

Иначе Балтанов откри за “жълто-черните” в 36-та минута след грешка на Перниш. До края на двубоя обаче пловдивчани така и не успяха да задържат преднината си, като в трети пореден мач допуснаха изравняване и пропуснаха възможността да се доберат до 3-те точки (както срещу ЦСКА-София 1:1 и Септември (Сф) 1:1).

Преди това Иван Чворович спаси дузпа за домакините след лошо изпълнение на Мартин Райнов. В средата а втората част пък се появи Мартин Камбуров, който остави голям отпечатък в този двубой, изравнявайки за своя тим в 83-та минута на двубоя.

В края на двубоя Ботев (Пд) отново отбеляза чрез Лъчо Балтанов, но съдията отмени гола заради нарушение срещу вратарят на Берое Перниш.

С това равенство “жълто-черните” остават 5-ти с 28т., докато старозагорци са 4-ти с 31т.

Начало на срещата бе спокойно, като и двата тима не се впуснаха в прибързани действия в предни позиции. Предпазливостта бе завладявал атактическите мисли и на Ботев (Пд), и на Берое.

В 24-та минута центриране към наказателното поле на Негрут принуди Цветомир Панов да спре топката с ръка и съдията отсъди дузпа. Иван Чворович се превърна в герой за Ботев (Пд), хвана ъгъла и изби напред удара на Мартин Райнов в долния ляв ъгъл на вратата на “канарите”.

ГОООЛ Лъчезар Балтанов откри за Ботеев (Пд) в 36-та минута на срещата – 1:0!

След много мудните първи 30 минути на срещата, Ботев (Пд) все пак намери път към вратата на своя съперник. Както често става напоследък това отново стана след статично положение. Тодор Неделев центрира в наказателното поле от пряк свободен удар, вратарят Перниш не успя да изби или улови адекватно, изпусна топката и тя се добра до крака на Лъчо Балтанов. От няколко метра капитанът на “канарите” просто протегна крака си напред и опъна мрежата на старозагорци.

Втората част стартира с хубав диагонал удар на Дуде Ндунгала по посоката вратата на Берое. Перниш обаче внимаваше и улови топката.

В 64-та минута Фернандо Виана изпусна уникален шанс пред себе си, след като излезе сам срещу вратаря на гостите. Хубав пас на Лъчо Балтанов разсече защитата на Берое, но ударът на бразилеца бе от ниско качество и Перниш спаси.

Само 60 секунди след това Ндунгала се озова на стрелкова позиция по диагонал. Срещу него бе само един защитник на Берое, но той си освободи място за удар и стреля. Топката бе насочена към долния ляв ъгъл на вратата на Перниш, но вратарят със сетни сили изби в корнер. В 71-та минута Тодор Неделев стреля опасно от пряк свободен, но Перниш отново внимаваше и изби.

ГОООЛ Мартин Камбуров изравни за Локомотив (Пд) в 83-та минута на срещата – 1:1!

Резервата Мартин Камбуров заби 195-ия си гол в Първа лига и мина легендата на Ботев (Пд) Динко Дерменджиев-Чико във вечната ранглиста на “А” група (194). Топката му бе подадена отдясно, а той сам в наказателното поле я заби с глава във вратата на Чворович.

Две минути след това гол на Балтанов след корнер бе отменен за нарушение срещу Перниш във вратарското поле.

Ботев (Пд): Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Йордан Минев, Лазар Марин, ЯЯ Меледже, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (Серкан Юсеин 73′), Густаво Афонсо, Фернандо Виана (Стивън Петков 68′)