Анализи и коментариБотев ПловдивСтатистикаФутбол

Статистика – Ботев (Пд) надигра Нефтохимик по всички показатели!

Отборът на Ботев (Пд) постигна втората си победа от началото на новия шампионат, след като в срещата от петия кръг на Първа лига надигра Нефтохимик с 2:1.

Головете за “канарчетата” реализираха Жоао Пауло в 14-та и Серкан Юсеин в 55-та минута. Единственото попадение за за “шейховете” отбеляза Костадион Велков малко преди края на първата част – 40-та минута.

В статистическо отношение Ботев (Пд) надигра своя съперник по всички показатели.

В общото владение на топката “канарчетата” съумяха да държат коженото кълбо в 61% от времето.

Точните удари също бяха в полза на Ботев (Пд) – 5-2, при общо 10 отправени шута към вратата на Нефтохимик срещу само 6 острана на гостите към вратата на Георгиев.

По-грубите действия и опитите за накъсване на играта увеличиха броя на извършените фалове острана на гостите, които регистрираха 18 нарушения срещу 10 за съперника.

Превъзходството на Ботев (Пд) се затвърди и с факта, че техните атакуващи футболисти попаднаха цели 6 пъти в положение на засада. А това само може да даде ясна оценка за по-нападателния футбол, който пловдивчани изповядваха в хода на срещата.

Стартови състави на двата отбора:

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Димитров, Милен Кикарин; Серкан (ЯЯ Меледже 78′), Стенио дос Сантош, Фелипе Бризола (Асен Чандъров 69′), Неделев, Жоао Пауло (Наско Милев 90′), Иван Стоянов

Старши треньор: Николай Киров

Нефтохимик: Янко Георгиев, Хомей Виктор, Ранджелович, Пехливанов, Дюлгеров (Живко Петков 58′), Михаил Орачев, Марко Ранджелович, Любомир Божинов (к), Костадин Хазуров, Костадин Велков, Иван Вълчанов

Старши треньор: Димчо Ненов

Главен съдия: Ангел Ангелов