СНИМКИ: Диамантен Умарбаев за “черно-бяла” класика над Верея

Локомотив (Пд) записа втори пореден успех в Първа лига…

Тази вечер на „Лаута“ момчетата на Бруно Акрапович разбираха беззъбия отбор на Верея с 3:0 в четвъртия кръг на шампионата. Головете за „смърфовете“ реализираха Абделхаким Буна (17‘), Первиз Умарбаев (33‘) и Симеон Райков (75‘).

През първата част страхотна контра на „черно-белите“, след грешка на Верея в центъра, изкара Буна очи в очи в Георгиев. Крилото копна над стража на гостите, давайки преднина на своя тим. Малко след това Иво Иванов бе изгонен с директен червен картон, след като спря откъсващия се Посинкович в предни позиции. След последвалия фаул Умарбаев вкара най-красивия гол в срещата, шутирайки над построената стена.

През вторите 45 минути темпото на срещата значително спадна, а двата тима водеха битка основно в центъра на терена. Влизането на Димитър Илиев в последната третина на срещата все пак раздвижи нападението на „черно-белите“. В 75-та минута той бе фаулиран грубо в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Симеон Райков, който реализира безкомпромисно. Райков вкара и при предишното домакинство на „смърфовете“ след 11-метров наказателен удар – при загубата с 2:4 от „белите“.

Акрапови не бе пипнал нищо от стартови състав срещу Лудогорец и успеха с 1:0 в Разград. На вратата бе Луков, а в защита действаха Томашевич, Езе, Везалов и Петрович. Опорни халфове бяха Банович и Умарбаев, а напред се подвизаваха Посинкович, Буна, Карагарен и Аралица.

В следващия мач „смърфовете“ гостуват на градския съперник Ботев (Пд) в кв.Коматево – 18 август (събота). След победата над Верея Локомотив (Пд) са 5-ти с 6 точки във временното класиране, докато старозагорци са 13-ти с 1 точка.

Локомотив (Пд) сякаш изглеждаше по-активния отбор в първите минути на срещата. В 6-та минута центриране от статично положение намери Езе в полето на Верея. Той опита да отиграе със задна ножица, но топката излезе в аут.

ГОООЛ Абделхаким Буна даде преднина на Локомотив (Пд) в 16-та минута – 1:0!

Домакините се възползваха от грешка в центъра на терена и успяха да подемат бърза контраатака, която в крайна сметка завърши с попадение във вратата на Верея. Банович открадна в центъра и пусна наляво към включилия се прекрасно Буна. Той сякаш си поведе малко повече от необходимото, но в крайна сметка стигна преди Георгиев до кълбото. Това позволи на играча на домакините да копне топката над вратаря на старозагорци и да донесе аванс на своя тим.

В 25-та минута Карагарен се впусна добре по десния фланг, но центрирането му бе избито от бранител на гостите. В 32-та минута Иво Иванов бе изгонен от игра с директен червен картон, след като бе последен човек в защитата на старозагорци, а играчът на Локомотив (Пд) Велимир Посинкович се бе впуснал заплашително напред.

ГОООЛ Первиз Умарбаев изпълни по приказен начин прекия свободен удар и отбеляза в 32-та минута – 2:0!

Фаулът бе даден малко пред наказателното поле на Верея. Оттам таджикският магьосник Умарбаев успя да завърти топката покрай стената и да прониже Георгиев за втори път в срещата.

Втората част започна с два удара на играчи на Верея по посока вратата на “черно-белите – след два шута на Максимов, но Луков улови.

В 74-та минута Димитър Илиев бе фаулиран в наказателното поле на “смърфовете” и съдията отсъди дузпа.

ГОООЛ Симеон Райков застана зад топката и направи резултата класически в 75-та минута – 3:0!

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (Елитон 60′), Абделхаким Буна, Анте Аралица, Вилим Посинкович, Бирсент Карагарен (Симеон Райков 60′)