Зрелищно! “Четиризвезден” Ботев (Пд) направи голям мач, а “Коматево” си има своя нов герой!

Новият любимец на Коматево се казва Жоао Пауло!

Отборът на Ботев (Пд) демонстира изключително зрелищна игра и не прояви милост срещу последния във временото класиране Локомотив (ГО), победжавайки го с 4:0 в среща от седмия кръг на Първа лига.

Голям мач направи бразилецът Жоао Пауло (22‘ 32‘ 69‘), който за 70 минути на терена реализира своя първи хеттрик с екипа на Ботев (Пд).

Ефективните му действия материализираха цялостния отличен футбол на пловдивчани, чрез който „канарчетата“ извоюваха третия си пореден успех у дома от началото на новия сезон. Един гол в името на „жълто-черния“ успех добави сърцатият юноша на тима Серкан Юсеин (59‘).

След тази победа Ботев (Пд) показа, че има сили да се справи с трудната ситуация, в която се намира – липса на официално назначен треньор и до голяма степен на собственици.

Така след седем изиграни двубоя „канарчетата“ се намират на шесто място с 10т., докато гостите от Локо (ГО) остават 14-ти с 2т.

Начало на срещата бе вихрено за домакините. Още в 6-та минута те принудиха защитника на гостите Мартин Кавдански да непозволено измъкващия се зад защитата Серкан Юсеин. Феновете по трибуните имаха претенции за показване на червен картон, но съдията не пожела да изнервя мача още в първите минути и даде само жълт.

При прекия свободен удар Тодор Неделев стреля силно, но топката се отби в стената. Повторен опит на направи Серкан Юсеин, но и неговото изпълнение бе несполучливо.

В 19-та минута Жоао Пауло бе намерен сам на границата на наказателното поле след пас на Тодор Неделев от пряк свободен удар, но ударът му излетя високо над противниковата врата.

ГОООЛ Жоао Пауло откри резултата за Ботев (Пд) в 22-та минута – 1:0!

Страхотен извеждаш пас на Тодор Неделев намери излезлия от дълбочина бразилец Жоао Пауло по десния фланг. С няколко доскования кариоката се озова сам срещу вратаря Николай Банков и с плътен удар реализира третия си гол от началото на новия сезон.

ГОООЛ Жоао Пауло пак матира съперника и увеличи аванса на своя отбор в 31-та минута – 2:0!

В 35-та минута  Тодор Неделев направи поредния си мощен пробив в половината на Локо (ГО), преодолявайки няколко бранители на гостите. След това си откри пространство за стрелба, но силният му удар срещна напречната греда.

В 39-та минута нова прекрасна атака на Ботев (Пд) не успя да бъде овенчана с успех. Жоао Пауло подаде на спринтиралия Иван Стоянов, който без замисляне отправи топката към горния ляв ъгъл на вратата на Банков. Вратарят на Локо (ГО) обаче се разтегна максимално и изби в корнер. В ответната атака Матиас Курьор от няколко метра пропусна да опъне мрежата на домакините, след Георги Георгиев показа класа и изби в корнер.

Начало на втората част!

Втората част започна с нов шанс за гол пред бразилеца Жоао Пауло. В 50-та минута той получи една удобна топка малко пред границата на наказателното поле, пребори се със защитник на гостите и стреля силно, но коженото кълбо мина над вратата.

9 минути по-късно футболиситите на Ботев (Пд) пропуснаха да реализират трети гол на два пъти. Първо, Тодор Неделев напредна отляво и опита пас към точката на дузпата. Там обаче защитник на Локо (ГО) предотврати попадение в своята врата, тъй като топката отиваше право на крака на оставения сам Жоао Пауло.

Секунди след това гостите загубиха коженото кълбо, като то се озова в краката на Фелипе Бризола. Той шутира мощно, но вратарят Банков улови.

ГОООЛ Серкан Юсеин направи резултата класически в 60-та – 3:0!

Силното начало на втората част за футболистите на Ботев (Пд) в крайна сметка бе украсено с трети гол. Полузащитникът Серкан Юсеин се възползва от грешка на Николай Христов и с точен удар мушна топката под плонжа на лошо хврлилия топката напред вратар Банков.

Малко след попадението на Серкан, гостите останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Мартин Кавдански.

ГОООЛ Жоао Пауло оформя своя хеттрик в 69-та минута – 4:0!

След малко повече от час игра бразилецът Жоао Пауло овенча изключителния мач с третия гол. Пауло надбяга Цонков и с хубав удар в далечния ъгъл на Банков реализира първия си хеттрик за Ботев (Пд).

В 90-та минута на срещата младият Милко Георгиев, който минути преди това влезе от резервната скамейка, не успя да преодолее Банков от близо, запазвайки резултата непроменен – 4:0 за Ботев (Пд).

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv.bg от спортния комплекс ПФК Ботев “Пловдив” 1912:

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Даниел Златков, Крум Стоянов, Фелипе Бризола (Петър Чалъков 80′)Серкан Юсеин, ЯЯ Меледже, Тодор Неделев, Иван Стоянов (Даниел Кутев 72′), Жоао Пауло (Милко Георгиев 77′)

Локомотив (ГО): Николай Банков, Стефан Цонков, Мартин Кавдански, Венцислав Керчев, Димо Атанасов, Николай Христов, Симеон Мечев, Владислав Узунов, Милен Желев (Генчев 63′), Красен Трифонов (к) (Тихомир Кънев 31′), Матиас Курьор (Йордан Апостолов 66′)

Старши треньор: Ангел Червенков

Главен съдия: Петър Доровски